Blijedi Dinamo prošao dalje nakon nule u Norveškoj

Dinamo se plasirao u play-off Europa Lige nakon što je u uzvratnoj utakmici odigrao 0:0 s Oddom, te je na taj način sačuvao 2:1 iz prve utakmice. Odd je bio nadomak senzacije protiv Dinama, pogotovo nakon što je neoprezni Olmo u kratkom vremenu dobio crveni karton nakon brze akumulacije dva žuta kartona, no Odd nije imao znanja da zada bezidejnom Dinamu veliki udarac.

Utakmicu su obje ekipe otvorile prilično suzdržano i početak je bio rezerviran za međusobno opipavanje snaga. Najveća opasnost u početku utakmice dolazi u 9. minuti kada norveška ekipa prijeti iz prekida. Nakon odlično izvedenog kornera glavom opasno prijeti Occean, koji je izbjegao pažnji Benkovića, no nije bilo preciznosti u tom udarcu. Dinamo uzvraća preko Ćorića i Hodžića, a najveću priliku propušta Fernandes koji nakon kornera testira domaćeg vratara Rossbacha, no Norvežanin je spreman na taj pokušaj. Do kraja poluvremena je bilo još nekoliko poluprilika s obje strane, no s 0:0 je završilo prvo poluvrijeme u kojem smo gledali iznimno loš nogomet.

Drugo poluvrijeme je Odd puno bolje otvorio i potpuno je neobjašnjiv pad u igri Dinama koji je na neki način podcijenio norvešku ekipu. Prvo je zaprijetio Berge iz slobodnog udarca u 54. minuti, da bi potom veliku priliku propustio Berg. Nakon toga Occean pogađa gredu nakon vrlo loše procjene Livakovića i u tim trenucima je Odd izgledao kao puno bolja ekipa. Zaprijetio je i Dinamo nakon greške Norvežana u obrani, no Fernandesu je odlično u udarac ušao Rossbach. Iako se Dinamo stabilizirao nakon velikih prijetnji Odda u 67. minuti prinova Lecjaks katastrofalno griješi pri vraćanju lopte Livakoviću, no stopostotnu priliku propušta Broberg koji se mogao proslaviti nekoliko minuta nakon ulaska u igru.

Odgovorio je Dinamo nakon što se pritisak Odda smanjio, a najveću priliku je upropastio sebični Olmo koji je odabrao udarac umjesto dodavanja u sredinu gdje je usamljen bio Fernandes. Potom nova prilika za Dinamo dolazi nakon kornera u 80, minuti, a stativu pogađa Fernandes, najaktivniji igrač Dinama kroz cijelu utakmicu. I kada se očekivalo da će Dinamo golom prelomiti utakmicu, dva žuta kartona je u nekoliko minuta skupio Dani Olmo, koji je u igru ušao u 75. minuti. Crveni karton je potpuno presjekao napade Dinama, a Oddu dao krila. Kapetan Hagen je zamalo postao heroj Odda, no njegov udarac je u 88. minuti otišao tik do vratnice Dinamovog gola. Iako je drugo poluvrijeme bilo sadržanije od prvog, u konačnici nismo gledali dobru utakmicu, a hrvatski doprvak je pokazao niz slabosti u obrani i neuigranosti u napadu koje Norvežani nisu znali iskoristiti.

Odd – Dinamo 0:0 (1:2)

Odd: Rossbach – Ruud, Berge, Hagen, Grogaard – Samuelsen (od 64′ Broberg), Nilsen, Berg –  Riski (od 82′ Haugen) , Mladenović (od 75′ Diouf), Occean

Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks – Antolić, Moro – Fernandes, Ćorić (od 75′ Olmo), Soudani (od 90′ Rrahmani) – Hodžić (od 65′ Gojak)