Bodovi spasa za Istru

Istra je uspjela pobijediti Lokomotivu i tako osigurati tri važna boda...

NK Lokomotiva/Foto: nklokomotiva.hr

Lokomotiva je u 32. kolu udomaćila momčad Istre 1961 koja je prije utakmice bila na dnu ljestvice zajedno sa Zadrom i Osijekom. Utakmica je završila pobjedom Istre 2:1 i tako se odvojila od Osijeka i Zadra.

Utakmica je počela vrlo burno. Doležal već u 11. minuti dobiva drugi žuti karton i prijevremeni odlazak u svlačionicu. Ipak, Lokomotiva je ta koja prvo zabija. Begonja u 32. minuti poentira preko Brkića. Begonja je samo sedam minuta ranije zamijenio Rukavinu.

Na odgovor Istrijana nije se dugo trebalo čekati. Repić, koji je također ušao u igru u 12. minuti umjesto ozljeđenog Radonjića, zabija za izjednačenje u 38. minuti susreta.

Na početku drugog poluvremena Istra odmah dolazi u vodstvo. Za potpuni preokret zaslužan je Gregorov u 49. minuti. Lokomotiva u nastavku pruža agresivniju igru, žute kartone dobivaju Leko i Šovšić, ali do kraja ne uspijevaju izjednačiti.

Lokomotiva je ovim porazom propustila preskočiti Hajduk na trećem mjestu, a Istra se sada nalazi na 7. mjestu sa 33 boda, tri više od Osijeka i posljednjeg Zadra.