Bogdanović nadvisio Planinića u turskom derbiju, Popović i Lončar i dalje neporaženi

Bogdanović je u pobjedi Fenera na gostovanju u Efesu ubacio devet poena, dok se Planinić zadržao na dva. Popović (13) i Lončar (9) slavili nad Rigom

TURSKO PRVENSTVO – 17. kolo

ANADOLU EFES – FENERBAHČE ÜLKER 64:73

Dvorana Abdi İpekçi. Gledatelja: 6.000

Suci: Rüştü Nuran, İsmail Aydın, Fatih Arslanoğlu

ANADOLU EFES: Gordon 9, Doğuş Balbay, Vasileiadis 6, Savanovic 4, Kerem Gönlüm 11, Birkan Batuk 15, Planinić 2, Milko Bjelica 15, Cedi Osman 2

FENERBAHČE ÜLKER: Bo McCalebb 7, Melih Mahmutoğlu 8, Emir Preldzic 6, Kleiza 10, Nemanja Bjelica 12, Bogdanović 11, Ömer Onan 17, Kenan Sipahi 2

U derbiju 17. kola turskog prvenstva Fenerbahče Ulker slavio je na gostovanju u Efesu 73:64. Hrvatski okršaj otišao je na stranu Bojana Bogdanovića koji je nadvisio Zorana Planinića u redovima domaćina. Bogdanović je susret okončao s devet postignutih poena, dok se Planinić zaustavio na samo dva poena. Luka Žorić zbog ozljede koljena nije nastupio za goste.

Marko Popović i Krešo Lončar i dalje ne znaju za poraz u dresu Khimkija u ruskom prvenstvu. Momčad Khimkija pobijedila je u 14. kolu skupine B kod kuće Rigu rezultatom 75:57. Popović je za 33 minute na parketu bio drugi najbolji strijelac svoje momčadi. Zadranin je za 13 poena šutirao 5-13 iz igre (trica 3-7) podijelio pet asistencija te imao čak šest skokova. Lončar je na parketu proveo 10 minuta manje, iskoristivši ih za devet poena (šut iz igre 3-4) i pet skokova.