Bogdanović ponovo u početnoj petorci Netsa, postigao 14 poena

Bojan Bogadnović i Damjan Rudež igrali su u porazima svojih ekipa, dok je Bogdanović bio u startnoj petorci Netsa prvi put nakon početka prosinca.

Bojan Bogdanović

Brooklyn Netsi poraženi su na domaćem terenu od Detroit Pistonsa rezultatom 98:93. Bio je to dvoboj dvije umorne ekipe koje su u posljednjih sedam dana ukupno odigrale devet dvoboja što je sigurno ostavilo traga na njima u susretu odigranom u Barclays Centru. Najbolji u redovima Netsa bio je Joe Johnson sa 17 ubačaja, dok su goste predvodili Jennings sa 20 koševa i 11 asistencija te centar Greg Monroe sa 16 ubačaja i čak 17 skokova.

Bojan Bogdanović napokon je startao u početnoj petorci Netsa nakon početka prosinca i utakmice protiv San Antonia. Za 26 minuta provedenih na terenu ubacio je 14 poena (šut 5/11, slobodna bacanja 4/4) uz dvije asistencije te jedan skok.

Indiana Pacersi Damjana Rudeža također su poraženi na domaćem terenu. Bolji od njih bili su Philadelpia 76ersi rezultatom 93:92. Najzaslužniji za pobjedu 76ersa bio je Michael Carter-Williams koji je pogodio šut za pobjedu gostiju. Uz to je upisao 15 koševa i devet asistencija, dok je domaćine predvodio David West sa 28 ubačaja. Damjan Rudež je za devet minuta ostao bez poena uz dva skoka i jedan promašeni šut.

Od ostalih susreta valja istaknuti utakmicu karijere Paua Gasola. Španjolac je u pobjedi svojih Chicago Bullsa nad Milwaukeeom ubacio rekordna 46 poena uz 18 skokova. Za 34-godišnjeg košarkaša koji u Bullsima proživljava novu mladost nema većeg priznanja od konstatacije da nitko poslije Michaela Jordana u Bullsima nije upisao takve brojke.