Bogdanović promašio šut za pobjedu, pobjeda Indiane

Brooklyn Nets - Atlanta Hawks 11:114 (26:33, 30:32, 26:29, 29:20); New York Knicks - Indiana Pacers 86:102 (14:26, 24:28, 17:29, 31:19)

Bojan Bogdanović/Getty Images

Kako se bliži doigravanje, NBA dvoboji postaju sve zanimljiviji. Odličnu utakmicu odigrali su jučer Brooklyn Netsi i Atlanta Hawksi gdje su gosti slavili 111:114.

Atlanta je vodila većinu susreta da bi se pred sam kraj susreta momčad iz New Yorka povela. Al Horford je vratio vodstvo gostima, a Brooklyn je imao zadnji napad. Jarrett Jack promašio je šut iz kuta nakon čega Brook Lopez skače u napadu. Lopta tri sekunde do kraja dolazi do Bojana Bogdanovića čija je trica također prekratka. Nakon prekršaja i ubačenih bacanja Hawksa, Joe Johnson imao je šut za produžetak, ali niti on nije ušao.

Bogdanović je ubacio 12 poena te skočio tri puta i isto toliko asistirao za 34 minute na terenu. Najefikasniji je bio Lopez s 26, a Johnson je nadodao 21. Za goste Harford zabio je 24.

Indiana Pacersi očekivano su slavili u gostima protiv New York Knicksa s 86:102. Damjan Rudež dobio je četiri minute na parketu, ali tek na kraju susreta kada je sve bilo odlučeno i nije se upisao u strijelce (trica 0/3). George Hill bio je najefikasniji s 20 poena, a povratnik Paul George ubacio je 10.

Luda borba na Istoku za doigravanje se nastavlja. Četiri momčadi razdvaja jedna pobjeda, a mjesta su dva. Nakon današnjeg poraza slobodno možemo otpisati Charlotte Hornetse, a Milwaukee Bucksi iako su neuvjerljivi, donijeli su veliku zalihu pobjeda u završnici pa bi trebali naći svoje mjesto među osam najboljih. Do kraja ima još četiri utakmice.