Bogdanović i Rudež bez minuta u pobjedama Netsa i Pacersa

Bojan Bogdanović i Damjan Rudež zasigurno proživljavaju najteže trenutke u svojim karijerama, pogotovo Bojan koji je prvi put ostao bez minuta u dresu Netsa.

Bojan Bogdanović/Getty Images

Brooklyn Netsi nastavljaju s dobrim igrama u posljednje vrijeme. Nova žrtva bio je Orlando Magic koji je poražen rezultatom 100:98. Imali su Netsi u četvrtoj četvrtini prednost od 25 poena razlike, ali su na kraju umalo uprskali pobjedu. Najbolji u redovima Netsa bio je Mason Plumlee sa 18 ubačaja, dok su ga u stopu pratili Brook Lopez i Deron Williams sa 16 koševa.

Bojan Bogdanović nije odigrao niti minute u gostujućoj pobjedi. Po dolasku u NBA izborio se za startnu petorku igravši konstantno uz dobre predstave, ali problem je bio što Netsi nisu pobjeđivali. Dežurni krivac ispao je Bogdanović i njegovo mjesto u petorci zauzeo je Sergey Karasev koji već nekoliko utakmica igra od prve minute.

Trener Lionel Hollins dao je izjavu o Bojanovoj situaciji: “S Bogdanovićem nije problem u onome što je napravio, već u onome što nije napravio. Udario je u zid, na terenu mora biti puno agresivniji. Karašev je bolji na treninzima i zato više igra. Uostalom, sada i pobjeđujemo.”

Damjan Rudež također je ostao bez minuta u pobjedi Pacersa nad Milwaukeeom rezultatom 94:91. Pacersi se dižu u formi, a ovo im je bila treća pobjeda u posljednje četiri utakmice. Najbolji u redovima Indiane bio je čovjek s klupe, C.J. Miles sa 22 ubačaja.

Od ostalih utakmica valja istaknuti povratak Rajona Ronda u Boston sa svojim Dallas Mavericksima. Mavericksi su odnijeli pobjedu iz Bostona rezultatom 119:101, a playmaker gostiju bio je najbolji igrač dvoboja sa 29 koševa, šest skokova i pet asistencija.