Bogdanović se uklopio u sivilo Brooklyna kod Milwaukeeja

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 96:73 (26:24, 17:17, 30:18, 23:14)

Bojan Bogdanović/Getty Images

Milwaukee Bucksi slavili su protiv Brooklyn Netsa i tako dvije utakmice prije kraja sezone osigurali doigravanje. Prvo poluvrijeme igralo se koš za koš i ono završava rezultatom 43:41 za domaćina. U nastavku igrao je samo Milwaukee i iznenađujuće visoko slavio 96:73.

Bojan Bogdanović uklopio se u sivilo svoje momčadi i za 26 minuta na terenu ubacio je devet poena uz loš šut iz igre (4/11). Uhvatio je i četiri skoka. Zanimljivo je to da je najbolji kod poraženih bio Brook Lopez sa samo 12 poena, a 11 su ubacili Mason Plumlee i Jarrett Jack. Kod Bucksa Ersan Ilyasova zabio je 21.

Indiana Pacersi na domaćem terenu svladali su Oklahomu City Thunder 116:104. Do pobjede ih je predvodio C.J. Miles s 30 poena. Damjan Rudež ponovno nije ulazio u igru već njegove minute koristi povratnik u momčad i najbolji igrač franšize Paul George. Goste je predvodio fenomenalni Russell Westbrook s nevjerojatna 54 poena, devet skokova i osam asistencija.

Dvije utakmice prije kraja jasno je da će se za osmo mjesto boriti Indiana i Brooklyn koji su sada na istom omjeru, ali prednost je na strani Bogdanovićeve momčadi zbog boljeg međusobnog omjera. Netsi do kraja imaju i nešto lakši raspored jer imaju dvije domaće utakmice (Chicago, Orlando), dok će Indiana ugostiti Washington i onda putuju kod jakog Memphisa koji se bori za drugo mjesto Zapada.