Bogdanović solidan u porazu Netsa, Indiana iznenadila Chicago

Momčadi Bojana Bogdanovića i Damjana Rudeža imale su polovičan učinak u večeri s petka na subotu u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Bojan Bogdanović

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića poraženi su u svom Barclays Centru od Phoenix Sunsa rezultatom 100:108 nakon produžetaka. Bila je to neizvjesna utakmica u kojoj su Netsi vodili čak 15 razlike 5:40 prije kraja dvoboja, ali uporni Sunsi serijom 16:1 dolaze do izjednačenja 92:92. Brooklyn je imao zadnji napad za pobjedu, ali je playmaker domaćih, Jarret Jack promašio šut za dva poena.

U produžecima se bolje snašla momčad sa Zapada koja je tu dionicu igre dobila rezultatom 16:8 čime je upisala važnu pobjedu u borbi za doigravanje. Bojan Bogdanović upisao je 11 poena za 30 minuta provedenih na terenu uz šut 4-13, dok je za tricu gađao 3-6. Svojoj statistici dodao je i četiri skoka. Najbolji u redovima Brooklyna bili su Brook Lopez sa 19 poena i 13 skokova te Cory Jefferson sa 12 ubačaja i 13 skokova. Eric Bledsoe te Marcus i Markieff Morris upisali su svaki po 19 poena u pobjedničkoj momčadi.

Indiana Pacersi na domaćem su terenu iznenadili trenutačno drugu momčad Istočne konferencije, Chicago Bullse, pobjedivši ih rezultatom 98:84. Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Indiane i 10. u posljednjih 12 susreta čime su zadržali osmu poziciju, zadnju koja vodi u doigravanje. Utakmica je prelomljena u posljednjoj četvrtini koju su domaći dobili sa 14 koševa razlike.

Damjan Rudež je u domaćim redovima upisao pet poena za 12 minuta uz šut 2-4. Indiana je imala čak šestoricu dvoznamenkastih u svojim redovima, a najviše su zabili Solomon Hill (16), Ian Mahinmi (14 koševa i 11 skokova) i Rodney Stuckey (12 koševa, 7 skokova i 5 asistencija). Kod Bullsa je Pau Gasol upisao 41. double-double sezone sa 18 koševa i 10 skokova.