BOGOTA: ČILIĆ POTPUNOM DOMINACIJOM DO PRVE POBJEDE!

Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, danas je svojim nastupom otvorio kvalifikacije za Svjetsku skupinu Davis Cupa, i to na najbolji mogući način. Prvi je reket Hrvatske tako u Bogoti došao do više no uvjerljive pobjede nad predstavnikom domaćina Kolumbijcem Alejandrom Gonzalezom, inače 484. igračem svijeta. Za nešto manje od 2 sata igre, u tri je seta, sa 6:1, 6:4 te 6:1 lako odnio pobjedu te upisao prvi bod Hrvatske .

Prvi je set Čilić počeo uvjerljivo, dva je puta oduzimao servis protivniku da bi nakon nešto manje od  30 minuta igre došao do prvog seta, koji je završio (velikih) 6:1. U drugome je nastavio gdje se stao, napravio break pri servisu prostivnika, došao u prednost od 2:1 te rutinski završio set u svoju korist. Posljednji je set unio malo nervoze, Čilić se naime malo mučio sa servisom da bi spašavao jednu break-loptu pri rezultatu 1:0 za Gonzaleza. No, Marin se ubrzo vraća, opet radi break za lijepu prednost od 4:1, čime je zapravo i riješio pitanje pobjednika.Dodao je još dva gema, Kolumbijca ostavivši bez ijednog u nastavku, za 6:1 i prvi bod Hrvatske.

Od ostalih naših predstavnika, u ovim trenucima igra Franko Škugor koji je uskočio kao zamjena za debitanta naše reprezentacije, Viktora Galovića kojemu su se javili bolovi u leđima. Santiago Giraldo njegov je današnji protivnik. Sutra u dvoboju parova igraju Nikolu Mektić i Franko Škugor protiv Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Alejandra Falle, te bi to mogao biti ključan dvoboj koji će odrediti plasman u skupinu. U nedjelju pak su na rasporedu uzvratni pojedinačni dvoboji Čilić – Giraldo i Galović – Gonzalez, te tada završava reprezentativni nastup naših tenisača.