Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović nastavlja sa sjajnim partijama u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, premda Netsima baš i ne ide najbolje...

{$alt}

Još su jednom Brooklyn Netsi pretrpjeli poraz na NBA parketima, a još jednom najbolji u redovima momčadi iz New Jerseyja bio je hrvatski reprezentativni košarkaš Bojan Bogdanović.

Netsi su u noći s ponedjeljka na utorak pognuli glave pred zasad stopostotnim Chicagom (88:118), ostavši tako na tek jednom ostvarenom trijumfu – subotnjoj pobjedi protiv Indiana Pacersa rezultatom 103:94.

Bullsi su rano stvorili prednost koju su do isteka vremena tek staloženo održavali. Već su u prvoj četvrtini Bogdanović i njegovi suigrači ‘zamrznuti’ na -18; na poluvrijeme se otišlo s -21, a ni nastavak nije ponudio bolju sliku za domaće, premda je situacija na parketu bila mnogo ravnopravnija.

Chicago je pogađao 50.6 posto šuteva (nasuprot Brooklynovih 34.4 posto), a velike zasluge u pobjedi gostujućeg sastava ima Jimmy Butler s 22 koša (od čega čak 13 u – pokazat će se – presudnoj prvoj četvrtini). Dvoznamenkastim učinkom u pobjedničkom sastavu mogu se pohvaliti još Nikola Mirotić (16), Isaiah Canaan (15) i Doug McDermott (12), dok je poražene predvodio njihov najbolji igrač, Bojan Bogdanović s 15 koševa i tri skoka za 21 minutu.

“Želim ga zagrliti”

Babo nije mogao sanjati bolji ulazak u sezonu, a zanimljivo je da najbolji nije bio tek u jedinoj pobjedi Brooklyna, kojoj je pridonio s četiri poena i jednim skokom za nešto više od 28 minuta na parketu. Statistika kaže kako je u četiri dosadašnje utakmice prosječno na parketu proveo 25.8 minuta, a postigao je tijekom toga vremena 66 koševa (sedam trica), sedamnaest puta uspješno skočio u napadu i obrani, tri puta asistirao te ukrao jednu loptu.

Mnogi novinari, stručnjaci i komentatori smatraju kako je Brooklyn ove sezone nepovratno osuđen na začelje ljestvice, s čime se Bojan nije složio. “Čuo sam da se od nas očekuje jako malo. Ipak, mislim da smo tri utakmice odigrali na vrhunskoj razini, osobito posljednje dvije, u kojima smo bili i bez najboljeg igrača. Sve u svemu, ako nastavimo ovako mislim da ćemo upisati dosta pobjeda”, kazao je poslije ogleda s Indianom.

Bogdanovićev učinak pohvalio je i ugledni komentator NY Posta Bryan Lewis. “Hrvat još nije došao na razinu šuterske učinkovitosti kakvu je prikazivao u Rio de Janeiru, ali uskoro se očekuje rast forme. U međuvremenu je zaokružio svoju igru na nove načine; nakon 9 i 11,2 poena po utakmici u prve dvije sezone, u klubu se od Bojana sada očekuje više. Već je prošle sezone pokazao znakove ohrabrujućeg napretka; tricaški učinak skočio mu je s 32 na 42 posto, a nakon odlaska Joea Johnsona poboljšao je i opći šuterski učinak. Posebno je dobar bio na Olimpijskim igrama, gdje je s prosječno 25.3 koša bio najbolji košarkaš na OI u posljednjih dvadeset godina”, zaključuje Lewis.

“Želim ga zagrliti”, kazao je trener Netsa Kenny Atkinson poslije utakmice protiv Milwaukeeja, a Lewis poentira: “Ako Bogdanović nastavi ovako dobro igrati, htjet će to učiniti još mnogo puta.”

U noći s ponedjeljka na utorak na parket je izašao još jedan Hrvat Dragan Bender, čiji je Phoenix poražen od LA Clippersa rezultatom 116:98. Bender je na terenu proveo sedam minuta s učinkom od jednog skoka i dvije asistencije.