Bojan Bogdanović najbolji u redovima Brooklyn Netsa, Hezonja i Rudež s minimalnim učincima.

Bojan Bogdanović odličan u porazu Netsa!

Sinoć je odigrano 10 utakmica NBA lige u kojima su sudjelovala trojica naših košarkaša. Odličan nastup ubilježio je Bojan Bogdanović u porazu Netsa kod San Antonio Spursa, dok su minimalne učinke ostvarili Hrvati u domaćem porazu Orlando Magica od Denver Nuggetsa.

San Antonio Spursi bili su veliki favoriti protiv Brooklyn Netsa što su i dokazali visokom pobjedom 130:101. Čak šestorica igrača Spursa zabili su više od 10 koševa na utakmici što dovoljno govori o vrlo učinkovitoj i napadačkoj igri domaće momčadi. Najbolji igrač Spursa bio je Kawhi Leonard koji je postigao 30 koševa, šest skokova, tri asistencije te po jednu ukradenu i blokiranu loptu. U redovima gostiju najbolji je bio naš Bogdanović s postignutih 20 koševa (šut za dva 5/9, šut za tri 2/4, sb 4/5), četiri skoka i dvije asistencije. Spomenutom pobjedom San Antonio je na omjeru pobjeda i poraza 19-5, dok je Brooklyn porazom došao do omjera 6-16.

Orlando Magic ugostio je Denver Nuggetse i upisao domaći poraz rezultatom 113:121. Goste je predvodio talijanski košarkaš Danilo Gallinari s 21 košem, dok je u redovima Orlanda najbolji bio francuski reprezentativac Evan Fournier s ubačena 24 koša. Ponešto minuta upisala su dvojica naših košarkaša za Orlando. Damjan Rudež odigrao je 6 minuta i pritom postigao 3 koša, a Mario Hezonja, koji je sve više u nemilosti trenera Franka Vogela, proveo je na parketu 6:30 i postigao 2 koša. S ovom pobjedom Denver je na omjeru 9-15, a Orlando na 10-15.