[VIDEO]Bojan Bogdanović odveo Indianu do pobjede i prvi puta ove sezone išao preko 30 koševa

S Bogdanovićem na terenu, Pacersi su imali +24.

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je najbolju utakmicu ove sezone i prvi puta išao preko 30 koševa.

Indiana je pobjedila na gostovanju u Miamiju 95:88, a Bojan je bio prvo ime susreta. Bogdanović je zabio 31 koš uz odličnih 68% šuta, uhvatio je sedam skokova i asistirao jednom, a s njim na terenu, Pacersi su zabili 24 koša više. Darren Collison zabio je 20, a Miamijev veteran Dwyane Wade 21 koš.

Dallas je došao do pobjede 111:98 u Clevelandu predvođen Lukom Dončićem koji je zabio 35 koševa. Ante Žižić igrao je u početnoj petorci Cavaliersa, a u 20 minuta provedenih na terenu zabio je osam koševa i uhvatio šest skokova.

U zanimljivoj utakmici Minnesota je kod kuće poražena od Denvera 107:106. Wolvesi su vodili veći dio utakmice, a Nuggetsi okreću prednost u zadnjim sekundama treće četvrtine te drže minimalno vodstvo do samog kraja. Imali su domaći zadnji napad, ali pokušaj za tricu Denga bio je neprecizan. Nikola Jokić ostvario je još jedan triple double sa 13 koševa, 16 skokova i 10 asistencija. Karl-Anthony Towns zabio je 31 za Minnesotu, a naš Dario Šarić za 19 minuta zabio je šest koševa i uhvatio četiri skoka.

Lakersi su bez LeBrona Jamesa poraženi u Oaklandu od Golden Statea 115:101. Golden je u utakmicu ušao s 14 poena prednosti, a ona se topila do sredine treće četvrtine kada Ivica Zubac zakucava preko Cousinsa za prvo vodstvo. Lakersi su za kratko otišli na 10 koševa prednosti, no Warriorsi su posljednju četvrtinu odradili briljantno i upisali pobjedu. Klay Thompson zabio je 28, a Kevin Durant 21 koš. Brandon Ingram zabio je 20 za Lakerse, a Zubac je u 25 minuta igre zabio 10 koševa uz devet skokova, asistenciju i dvije blokade.

Phoenix našeg Dragana Bendera poražen je kod kuće od Atlante 118:112, a Bender nije ulazio u igru.

rezultati:

Miami Heat – Indiana Pacers 88:95 (Wade 21 / Bogdanović 31)

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 115:101 (Thompson 28 / Ingram 20, Zubac 10)

Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets 106:107 (Towns 31, Šarić 6 / Beasley 22)

Phoenix Suns – Atlanta Hawks 112:118 (Booker 32 / Collins 35)

San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans 113:108 (Aldridge 25 / Jackson 25)

Utah Jazz – Houston Rockets 98:125 (Mitchell 26 / Harden 43)

Sacramento Kings – Philadelphia 76ers

Cleveland Cavaliers – Dallas Mavericks 98:111 (Clarkson 19, Žižić 8 / Dončić 35)

Detroit Pistons – Los Angeles Clippers 101:111 (Jackson 29 / Williams 39)

Charlotte Hornets – Chicago Bulls 125:118 (Walker 37 / Portis 33)

Orlando Magic – Brooklyn Nets 102:89 (Vučević 24 / Russell 23)

Washington Wizards – Milwaukee Bucks 115:131 (Beal 24 / Antetokounmpo 37)