Boks: Veočić osvojio europsko srebro u juniorskoj konkurenciji

Veočić je Hrvatskoj donio drugu medalju na prvenstvu Europe u Bugarskoj nakon što je broncu osvojio Matko Prtenjača.

Hrvatski boksač Gabrijel Veočić poražen je u finalu Europskog juniorskog prvenstva u bugarskoj Albeni u kategoriji do 75 kilograma. Njega je u finalu porazio domaći predstavnik Danijel Ljubenov rezultatom 4:1.

U istoj kategoriji brončana odličja su otišla u ruke Ukrajinca Volodomira Kuhnira kojega je Veočić porazio u polufinalu te Azerbajdžanca Murada Alahverdijeva.

Osim dečka iz Slavonskog Broda, medalju za Hrvatsku u Bugarskoj je osvojio i Matko Prtenjača. On je osvojio odličje brončanog sjaja u kategoriji do 54 kilograma nakon što je bio primoran predati polufinalnu borbu zbog loma ruke. Hrvatski reprezentativci osvojili su medalje u konkurenciji 244 boksača iz 32 europske zemlje.