Cedevita doživjela bolan poraz u Parizu

Francuzi su protiv prvaka Hrvatske upisali svoju prvu pobjedu ove sezone u Eurocupu

KK Cedevita/Twitter

Košarkaši Cedevite doživjeli su bolno prizemljenje u Parizu. Nakon dvije uzastopne pobjede u Eurocupu, prvak Hrvatske je poražen na gostovanju u Parizu od Levallois Metropolitansa 91:81.

Gosti su odlično počeli utakmicu te brzo poveli i sa devet poena prednosti, no Francuzi se nisu predali i već na početku druge dionice sami dolaze do lijepog vodstva. Cedevita predvođena Demetrisom Nicholsom (19 poena, 4 skoka) se do poluvremena još drži u igri, te na odmor odlazi sa +3 (44:41).

Iako su do sada imali skor od 0-4 domaćini u drugom dijelu preuzimaju konce u svoje ruke. Ako je treća dionica  još izgledala kako-tako izjednačena Metropolitansi u posljednjoj četvrtini na krilima raspoloženog Klemena Prepelića (21 poen) te Remya Lesca (21 poen, 6 asistencija) igraju čvrsto, jako i sigurno, te dolaze do svoje prve pobjede u ovogodišnjem natjecanju.

Cedevita nakon pet utakmica ima skor od dvije pobjede (Andora, Unics) i tri poraza (Darussafaka, Torino, Metropolitans) i trenutno zauzima 4. mjesto skupine A, zadnje koje vodi u idući krug natjecanja. Za tjedan dana slijedi susret kod Fiat Torina. Dodajmo da je danas u istoj skupini Unics Kazan slavio upravo protiv Talijana sa 101:93.