Borna Ćorić: “Bio je to odličan tjedan.”

Iako Borna Ćorić nije uspio pobijediti u svojem prvom ATP finalu zaista nema previše razloga za nezadovoljstvo nastupom na Aircel Chennai Open-u 2016.

Četvrti tenisač svijeta Stan Wawrinka bio je previsoka prepreka za Bornu Ćorića na putu do prvog ATP naslova u karijeri. Wawrinka je finalu ATP turnira iz Serije 250 u indijskom Chennaiju slavio u dva seta – 6:3, 7:5.

Borna može eventualno žaliti za propuštenim prilikama u prvom setu, kada nije iskoristio niti jednu od pet break-lopti. U nastavku je sve bilo poravnato do 11 gema kad Wawrinka stiže do drugog breaka u meču i servisa za pobjedu.

“Bilo je to moje prvo finale zbog čega sam napravio nekoliko pogrešaka previše. No bio je to odličan tjedan, od prvog meča sam igrao izvrsno i skupio puno bodova. Wawrinka je odigrao fantastičan meč. Nisam imao prevelike šanse.” – izjavo je Borna nakon meča.

Nakon ovog nastupa Borna će se naći na 40. poziciji ATP liste. Posljednju provjeru uoči Australian Opena imati će na ATP turniru u Sydneyu.