Borna Ćorić ‘nokautirao’ Minu za četvrtfinale Nice

Borna Ćorić izborio je četvrtfinale ATP-a u Nici..

Borna Ćorić/Getty Images

Nešto više od sat i pol igrali su Borna Ćorić i Gianni Mina osminu finala ATP turnira u Nici. Hrvatski tenisač bio je bolji rezultatom 7:6, 6:2 te tako izborio treće ovosezonsko četvrtfinale poslije Dubaija i portugalskog Estorila.

Prvi hrvatsko-francuski okršaj u ovom sastavu obilježile su relativno duge izmjene. Prilika je bilo malo, i jedan i drugi bili su spremni za ‘boksački meč’ te je trebalo pažljivo vrebati svoju šansu.

Hrvatski osamnaestogodišnjak prvi je put morao spašavati break prigodu u četvrtoj igri, no staloženo je osvojio pet nizanih poena i kasnije došao do prednosti kad njegov suparnik nije uspio spasiti 0:40. Set je prelomljen kod 4:3, naš je tenisač Mini u nastavku dopustio još tek jedan poen.

Mnogo uvjerljivije došao je Borna do drugoga seta – prvu je priliku propustio u drugom gemu, a nešto je kasnije napokon uspio obraniti 0:40 i povesti. Protivniku je nakon toga prepustio samo jedan poen te tako izborio meč protiv boljeg iz dvoboja Jamesa Duckwortha i Quentina Halysa.