Borna Ćorić preko Haider-Maurera do drugog kola Miamija

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić nakon gubitka prvog seta konačno je proigrao i zasluženo došao do pobjede i prolaska u drugo kolo turnira u Miamiju...

Borna Ćorić/Getty Images

Borna Ćorić uspješno je startao na ATP turniru u Miamiju, gdje je s 1:6 6:3 7:6(3) bio bolji od Austrijanca Haider-Maurera.

Austrijanac je izvrsno odigrao prvi set, u kojemu naš tenisač nije pronašao igru dostatnu da učini išta više protiv odličnog Haider-Maurera. Bio je slab na servisu i austrijski je tenisač to iskoristio za dva breaka i sigurno osvajanje seta.

Drugi je set bio pak potpuno drukčiji. Prvi servis Ćorića digao se gotovo na 70% te protivniku nije dozvolio niti jednu break priliku. Svoju je jedinu šansu iskoristio i uzeo drugi set.

Odlučujući je set bio pun preokreta. Oba igrača gubila su po dva puta vlastiti servis te se na kraju o pobjedniku odlučivalo u tie-breaku. Ćorić je bio siguran na svom početnom udarcu, dok je Austrijanac nepotrebno griješio. Borna je osvojio odlučujuću igru s rezultatom 7:3 i plasirao se u 2. kolo turnira u Miamiju.

Sljedeći protivnik Ćorića jest 18. nositelj David Goffin (Belgija), koji je u 1. kolu bio slobodan.