Borna Ćorić slavljem u Izmiru stigao do prvog naslova na ATP Challengerima u karijeri!

Čorić je u finalu Izmira nakon više od dva i pol sata igre pobijedio Tunižanina Maleka Jazirija 6:1, 6:7(7), 6:4

Borna Ćorić/Getty Images

Mladi hrvatski Davis Cup reprezentativac Borna Ćorić stigao je do prvog naslova na ATP Challengerima u karijeri! Čorić je u finalu Izmira nakon više od dva i pol sata igre pobijedio Tunižanina Maleka Jazirija 6:1, 6:7(7), 6:4.

Hrvatski je tenisač odlično odradio prvi set, ostavivši prvom nositelju 106 tisuća eura vrijednog turnira samo jedan gem. U trenucima kada se činilo da će meč lako privesti pri rezultatu 6:5 nije uspio realizirati meč-loptu, da bi u potom u tie-breaku propustio čak pet meč-lopti.

U trećem setu ponovo je pronašao igru iz prvoga seta i stigao do prve pobjede u karijeri. Sa osvojenim bodovima Borna je osigurao ulazak među najboljih 150 tenisača na ATP listi.