Borna Ćorić poražen u trećem kolu US Opena

Ispao je s US Opena nažalost i Borna Ćorić. Bolji je odnjega u tri seta bio 28. nositelj Kevin Anderson 6:4 6:3 6:2 i tako prošao u iduće kolo.

Ostala je Hrvatska nažalost i bez posljednjeg predstavnika u muškom dijelu pojedinačnog natjecanja na US Openu. Nakon što je ranije danas ispao naš prvi reket Marin Čilić, bolji je od Borne Ćorića u tri seta uvjerljivo bio 28. nositelj, Južnoafrikanac Kevin Anderson rezultatom 6:4, 6:3, 6:2 nakon jednog sata i pedeset minuta igre.

Nakon odlične partije u drugom kolu protiv Alexandera Zvereva, naš mladi tenisač danas nažalost nije uspio pružiti istu razinu igre. Visoki Južnoafrikanac danas nije imao posebno dobar dan na servisu, ali i dalje je izgledao puno bolje na terenu, a presudnu razliku napravio je iskorištavanjem svojih prilika za oduzimanje servisa. U gotovo svim statističkim kategorijama bio je bolji od našeg predstavnika i zasluženo prošao u iduće kolo. Imao je danas nažalost Ćorić i manjih problema s koljenom, ali nadamo se da nije ništa ozbiljnije.

U prvom setu dovoljan mu je bio break pri rezultatu 5:4, kojim je odmah uzeo i set. Najveću priliku imao je Ćorić pri 2:2 u drugom setu kada je imao pet break lopti, ali nažalost nije niti jednu iskoristio. Kasnije je Anderson ponovno iskoristio prvu break loptu u setu i tako osvojio i drugi. U trećem se setu dosta raspala Bornina igra, pružio je puno više prilika za oduzimanje servisa od kojih je Anderson iskoristio još dvije i tako sigurno priveo meč kraju.

U pojedinačnoj konkurenciji tako je ostala još samo Donna Vekić, koja kasnije večeras igra svoj meč protiv Sevastove.