Borna Rendulić odigrao svoju petu utakmicu u NHL-u

Rendulić i njegov Colorado Avalanche slavili su nad Edmontom Oilersima rezultatom 2:1 nakon raspucavanja.

Borna Rendulić/Getty Images

Hrvatski hokejaški reprezentativac i prvi hrvatski hokejaš u najjačoj ligi svijeta, Borna Rendulić, odigrao je svoju petu utakmicu u NHL-u. Na ledu je proveo nešto više od osam minuta igravši u četvrtoj napadačkoj liniji. Prema svemu sudeći, Borna bi duže vremena mogao provesti u momčadi iz Denvera zbog svojih dobrih igara i dugotrajnijih ozljeda nekih važnih igrača.

Colorado je upisao novu pobjedu, treću sa Rendulićem u postavi, a ovoga puta bolji su bili od posljednje momčadi lige, Edmonton Oilersa nakon raspucavanja. U regularnom dijelu bilo je 1:1. Poveo je Colorado u 28. minuti pogotkom Daniela Brierea, dok u 45. minuti stvari na početak vraća Benoit Pouiliot. Do kraja se rezultat nije mijenjao te su boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedili igrači Colorada. Ključne su bile dvije obrane golmana Semjona Varlamova koje su dovele Colorado Avalanche do pobjede.

Inače, Colorado se nalazi sedam bodova iza mjesta za playoff na posljednjoj poziciji Centralne divizije sa 38 bodova. Sljedeću utakmicu igraju u nedjelju kada će u domaćem Pepsi Centru ugostiti Columbus.