Borna se poigrao s Chardyjem, Hrvatska vodi 1:0

Borna je fantastično servirao, imao je 75% pogođen prvi servis.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić donio je prvi bod Hrvatskoj protiv Francuske u finalu Davis Cupa u Lilleu. Borna je sa 6:2 7:5 6:4 savladao Jeremyja Chardyja i približio Hrvatsku na dvije pobjede do osvajanja Salatare.

Sjajno je Ćorić otvorio meč, već u prvom gemu je iskoristio treću break priliku, a sa 14 osvojenih bodova u nizu otišao na velikih 4:0. Mirno je Ćorić držao servis do kraja seta, Chardy je samo tri boda na returnu osvojio.

U drugom setu Ćorić je opet dominirao, ima je pet prilika za obrat koje je Francuz uspio spasiti. Doduše i Chardy je kod vodstva 2:1 imao dva bezuspješna pokušaja. Kod rezultata 5:5 Chardy radi dvije dvostruke greške koje su ga koštale gema i seta.

Još jednom je Ćorić sjajno otvorio set, kod 1:1 je odigrao fenomenalno na returnu i došao do ogromne prednosti. Kod vodstva 4:3 uzeo je Ćorić medical time-out i otišao u svlačionicu, ali to mu nije zasmetalo da dovrši meč na pravi način.

Drugi meč igraju Jo Wilfried Tsonga i Marin Čilić.

Jeremy Chardy – Borna Ćorić 2:6 5:7 4:6

Francuska – Hrvatska 0:1