Borussia (D) upisala prvi remi, Bayern sam na čelu Bundeslige

U posljednjih pet dvoboja šestog kola Bundeslige najveće je iznenađenje priredio Hoffenheim.

Marco Reus/Getty Images

Nakon što je u utorak Robert Lewandowski u derbiju kola zabio pet pogodaka u devet minuta Vukovima iz Wolfsburga, došlo je vrijeme da na teren izađe i druga stopostotna momčad Bundeslige nakon pet odigranih utakmica, dortmundska Borussia.

Crno-žuti iz Dortmunda su gostovali kod Hoffenheima koji je ove sezone na domaćem terenu namučio i prvaka Bayerna (na kraju je bilo 2:1 za Bayern) što se po tijeku jučerašnje utakmice dalo naslutiti i u ovom dvoboju. Domaći sastav je poveo krajem prvog dijela u 42. minuti pogotkom Sebastiana Rudyja, dok je ove sezone raspoloženi Perre-Emerick Aubameyang izjednačio u 55. minuti postavivši konačan rezultat.

Bayer Leverkusen je na domaćem terenu svladao Mainz 1:0 pogotkom novopridošlog Chicharita Hernandeza u 69. minuti čime su se Apotekari bodovno izjednačili s gostujućim sastavom sa devet osvojenih bodova iz šest susreta.

Prvu pobjedu sezone ostvarili su Borussia (M) protiv Augsburga rezultatom 4:2, a sva četiri pogotka je domaća momčad postigla u prvom poluvremenu, te Stuttgart koji je na gostovanju svladao Hannovera s visokih 1:3. Schalke je u Gelsenkirchenu svladao Eintracht iz Frankfurta pogocima Matipa i Sanea u posljednjih 15 minuta dvoboja.