Borussia razbila Schalke u ruhrskom derbiju

Golovima Aubameyanga, Mkhitaryana i Reusa Borussia je slomila otpor gostiju i ostvarila četvrtu pobjedu zaredom u Bundesligi.

Marco Reus/Getty Images

Borussia Dortmund ostvarila je pobjedu u ruhrskom derbiju protiv Schalkea rezultatom 3:0 Strijelci za domaće bili su Aubameyang, Mkhitaryan i Reus u razmaku od osam minuta na kraju dvoboja. Iako to govori kako momčad Jurgena Kloppa nije bila u potpunosti superioran protivnik, statistika ide u potpunosti njima u prilog. Borussia je uputila 31 udarac na gol Schalkea, dok su gosti tek tri puta zapucali prema Weidenfelleru!

U prvom poluvremenu momčad sa Westfalleana nikako nije mogla pronaći put do gola Schalkea, iako su pokušavali preko Reusa koji je u 37. minuti pogodio vratnicu te Kagawe i Aubameyanga koji su zajedno propustili iskoristiti četiri ‘zicera’.

U drugom dijelu ista priča. Borussia je nastavljala prijetiti preko Reusa i Mkhitaryana čije je udarce branio golman gostiju, Wellenreuther. No u 76. minuti nije imao šanse kada je poentirao Aubameyang, a nakon njega pogađali su Mkhitaryan u 79. te Reus u 86. minuti. Domaći su u samoj završnici naplatili sve promašaje te zasluženo slavili pobjedu pred svojim navijačima. Borussia Dortmund je ovom pobjedom skočila na deveto mjesto prvenstvene ljestvice.