Braća Fantela brončani na Svjetskom Kupu u Miamiju

Braća Fantela prestigli su u plovu za medalje drugu britansku posadu.

Braća Šime i Mihovil Fantela osvojili su brončanu medalju na regati Svjetskog Kupa u Miamiju u klasi 49er. Aktualni svjetski prvaci u utrku za medalju ušli su kao četvrti, a plov su završili kao drugi, što im je donijelo ukupno treće mjesto.

Pobjednici su bili njemački jedriličari Erik Heil i Thomas Plossel, a srebro je pripalo Britancima Dylanu Scottu-Fletcheru i Stuartu Bithellu.

Hrvatski predstavnik u klasi finn, Josip Oluić završio je na 19. mjestu i nije se plasirao u utrku za medalje koju vozi 10 najboljih. Oluić je imao tri odlična plova na kojima jezavršio drugi, no od preostalih pet, jednom je diskvalificiran i jednom nije završio što ga je udaljilo od vrha.

Pobjednik u klasi finn bio je Šveđanin Max Salminen, drugo mjesto osvojio je Finac Oskari Muhonen, dok je do bronce doplovio Amerikanac Luke Muller.