Braća Sinković ne daju trofej Silver Skiff: “Dominantno!”

Ovogodišnji trofej Silver Skiff ide u ruke Valentu Sinkoviću...

Valent Sinković pobjednik je prestižne daljinske regate samaca koja se protekloga vikenda održala u Torinu, na rijeci Po, zadržavši tako trofej u ‘obiteljskim vitrinama’ nakon što je prošle godine uvjerljivo slavio njegov brat Martin.

Valent je u izravnoj utrci brata pobijedio u cilj ušavši s vremenom 40:27.430, Martin je ostao sekundu ‘kratak’, dok je treće mjesto pripalo ponajboljem skifistu i aktualnom olimpijskom pobjedniku Mahu Drysdaleu (Novi Zeland).

Vrlo dobro veslao je i mladi Luka Radonić, kojemu je na koncu pripalo 12. mjesto (42:06.390), a još mlađi Lovro Banović zauzeo je 111. poziciju (46:54.600). “Dominacija! Prvo i drugo mjesto, samo sekunda razlike, zaista smo dobro usklađeni”, poručila su razdragana braća.

Unatoč sjajnim ostvarenjima, Sinkovići ipak nisu uspjeli postaviti i novi rekord staze, koji je od 2007. u vlasništvu Drysdalea (40:18.500) – Valent je ovoga puta ostao devet sekundi iza…

Na natjecanju je ove godine sudjelovalo 456 natjecatelja i natjecateljki iz 22 države svijeta.