Branič Pernica poput Thurama poništio Olmovu majstoriju

Dinamo ima aktivan rezultat za uzvrat u Maksimiru.

Dinamo je poražen u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige na gostovanju u Plzenu od Viktorije 2:1, no unatoč porazu, modri imaju aktivan rezultat i za sedam dana će imati priliku nošeni punim Maksimirom izboriti prolaz.

Viktoria Plzen – Dinamo Zagreb 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Olmo (41′), 1:1 Pernica (54′), 2:1 Pernica (83′)

Viktoria: Kozacik, Havel, Pernica, Hubnik, Kovarik, Horava, Hrosovsky, Cermak (od 46.Prochazka), Ekpai (od 70.Petrzela), Kayamba, Beauguel (od 81.Chory).

Dinamo: Livaković, Stojanović, Theophile-Catherine, Dilaver, Leovac, Ademi, Gojak, Olmo, Oršić (od 76.Atiemwen), Šitum (od 64.Moro), Petković.

Modri su fenomenalno ušli u utakmicu i od prve minute otvorenog garda krenuli po pozitivan rezultat. Već u petoj minuti, Bruno Petković je solo prodorom došao u priliku, ali je loše pucao, a četiri minute kasnije Dani Olmo je povukao kontru koja je mirisala na pogodak, ali je u posljednji trenutak srušen. Nastavio je Dinamo s pritiskom, u 21. minuti je Petković opalio sa 20ak metara, ali lopta je otišla malo iznad grede. U 41. minuti Dinamo je poveo. Petković je lijepo proigrao Olma koji fantastičnim potkopavanjem lopte prebacuje Kozacika za vodstvo 1:0.

Dinamo je djelovao puno bolji u prvom poluvremenu, imao je kontrolu, no u nastavku su se neshvatljivo povukli i kasnije su brutalno kažnjeni. U 54. minuti, Pernica je oduzeo loptu Petkoviću na centru, povukao je rekontru i na kraju završio sam na petercu gdje je dočekao ubačaj Beaguela i poslao loptu iza Livakovića. Nakon primljenog gola, dva puta je pokušao Mislav Oršić, ali neprecizno, dok je na drugoj strani Beaguel glavom pucao preko gola.

Potpuni preokret došao je sedam minuta prije kraja. Hrosovsky je izveo korner, Prochazka na prvoj stativi prebacio loptu do Pernice koji iz blizine glavom matira Livakovića. Bili su to prvi golovi Pernice u dresu Viktorije i jedini golovi u posljednje tri godine.