Brazil rutinski do četvrtfinala

Brazil je bez većih problema svladao Venezuelu...

Brazilska nogometna reprezentacija/Foto: commons.wikimedia.org - Ailura

U posljednjoj utakmici grupne faze Copa Americe Brazil je svladao Venezuelu 2:1 i sa šest bodova je pobjednik skupine C. Peru i Kolumbija su se plasirali u četvrtfinale sa četiri boda, dok je trećeplasirana momčad skupine A Ekvador eliminirana jer ima tek tri boda. Isti je učinak ostvarila i Venezuela, posljednjeplasirana momčad skupine C. Poznati su svi parovi četvrtfinala: Čile – Urugvaj, Bolivija – Peru, Argentina – Kolumbija i Brazil – Paragvaj.

Brazil je od početka kontrolirao utakmicu i već u prvoj prilici je poveo. Nakon ubačaja iz kuta u devetoj minuti Thiago Silva je snažnim udarcem zakucao loptu pod gredu preko nemoćnog Baroje. U 16. minuti je Robinho s dvadesetak metara pucao preko gola. Tri minute kasnije je Venezuela prvi puta zaprijetila, no bio je to loš Vargasov pokušaj iz daljine. Baroja je u 21. minuti lijepo reagirao nakon odličnog udarca Felipea Luisa. Brazil je nastavio s pritiskom, no teško je dolazio do prilika. U 39. minuti je Willian opasno zaprijetio iz teške situacije, no Baroja je bio siguran. Opasan ubačaj Sichera s lijeve strane umalo je prevario Jeffersona.

Drugi dio je počeo nepreciznim udarcem Coutinha s desetak metara u 46. minuti. Tri minute potom Baroja je zaustavio sjajan pokušaj Thiaga Silve glavom nakon Oscarova ubačaja iz kuta. Willian je u 52. minuti sjajno ubacio s lijeve strane, a Firmino je iz blizine rutinski pogodio za 2:0. Venezuela je mogla smanjiti u 56. minuti, no Jefferson je krajnjim naporom zaustavio opasan pokušaj Aranga iz slobodnog udarca. Tada je Brazil nekoliko minuta bio u podređenom položaju i Jefferson je dvije minute potom rutinski zaustavio lukav udarac Martineza.

Nakon toga je malo pao tempo igre. Brazil je mirno čuvao prednost, dok se Venezuela branila i povremeno zaprijetila. Dunga nije htio ništa prepustiti slučaju i u 76. minuti je pojačao obranu uvođenjem Marquinosa umjesto Robinha. Minutu nakon toga Gonzales nije bio precizan iz daljine. Uzvratio je Alves dobrim udarcem u 79. minuti, ali nije bilo problema za Baroju. Sjajnim škaricama je u 81. minuti pokušao David Luiz, no vratar Venezuele je opet bio na visini zadatka. Arango je u 84. minuti sjajno izveo slobodan udarac, Jefferson je uspio odbiti u vratnicu, no spretni Micu je iz blizine glavom smanjio rezultat. Završnica ipak nije bila posebno zanimljiva jer se Brazil dobro branio. Alves je u 90. minuti loše pucao s 20 metara, a u trećoj minuti sudačke nadoknade je Micu malo zakasnio na jedan ubačaj u odličnoj situaciji i propustio je odvesti svoju momčad u daljnje natjecanje.