Brazil u posljednji trenutak slavio protiv Perua

Mnogo teže od očekivanog Brazil je svladao Peru...

Neymar/Foto: commons.wikimedia.org - Tânia Rêgo/ABr

U neočekivano zanimljivoj utakmici Brazil je svladao Peru 2:1. Već u ranoj fazi dvoboja Brazil je doživio šok. Igrala se treća minuta kad je Jefferson napravio veliku pogrešku dodavši loptu Cuevi, a on je rutinski pogodio za vodstvo Perua 1:0. No, dvije minute kasnije Dani Alves je sjajno ubacio s desne strane, a usamljeni Neymar je lako izjednačio preciznim udarcem glavom. Brazil je odmah preuzeo inicijativu, dok se Peru strpljivo branio čekajući prilike iz prekida i kontri. U desetoj minuti je dobar pokušaj Freda otišao pored gola. Zambrano je u 13. minuti sjajno blokirao udarac Neymara i spriječio siguran pogodak.

Jefferson je minutu potom lijepo reagirao nakon udarca Cueve. U 20. minuti je Tardelli ostao sam u kaznenom prostoru, no njegov udarac glavom nije bio precizan. Riječ je o 30-godišnjem napadaču koji, pomalo netipično za brazilskog reprezentativca, igra u kineskom Shandongu. Ovo mu je bio deseti nastup u dresu Brazila. Nakon toga je malo pao ritam igre. Brazil je nastavio kontrolirati loptu, ali obrana Perua je zaigrala mnogo čvršće. U 39. minuti je Lobaton pokušao s dvadesetak metara, no nije bilo problema za brazilskog vratara. Dvije minute potom se Felipe Luis lijepo oslobodio dvojice čuvara, ali nije dobro pucao. U posljednjim trenucima prvog dijela Neymar nije bio precizan iz slobodnog udarca.

Brazilska dominacija nastavila se i u drugom dijelu. U 53. minuti je Neymar prekrasnim udarcem s 20 metara pogodio gredu. Tri minute potom je David Luiz pucao iz slobodnog udarca s velike udaljenosti, ali nije bilo opasnosti za Quiroza. Sjajni Zambrano je u 70. minuti blokirao opasan pokušaj Williama. Brazil je u 75. minuti odigrao brzu kontru nakon velike pogreške Advincule. Neymar je pronašao Douglasa Costu, ali on je u dobroj prilici pucao pored gola. Dani Alves je u 90. minuti proigrao odličnog Neymara, ali on je loše reagirao u sjajnoj situaciji. I kad se već očekivao kiks Brazila sjajni napadač Barcelone je u drugoj minuti sudačke nadoknade veličanstvenim proigravanjem kroz cijelu peruansku obranu uposlio Costu, koji je smireno pogodio za slavlje Brazila i svoj prvi pogodak u reprezentaciji.