Brazilci u posljednjem testu za Hrvatsku minimalno svladali Srbiju, Fred strijelac jedinog pogotka

Domaći navijači izviždali su Scolarijevu momčad zbog loše igre u prvom poluvremenu, a u nastavku je pomoćni sudac poništio regularan pogodak Hulka

Petrović, Dani Alves i Oscar u borbi za loptu/Getty Images

Ako je Srbija u São Paulu doista „glumila“ Hrvatsku, Brazil će se prilično namučiti na otvaranju Svjetskog prvenstva. Domaćini su u posljednjoj provjeri za Mundijal svladali momčad Ljubinka Drulovića s minimalnih 1:0, a navijači su ih na poluvrijeme zbog neuvjerljive igre ispratili orkestrom zvižduka.

Jedini pogodak pao je u 59. minuti, kada je 30-godišnji Fluminenseov napadač Fred nakon dugog Silvinog ubačaja u šesnaesterac iskoristio loš pokušaj čišćenja Branislava Ivanovića, prihvatio loptu prsima i u padu je s desetak metara lansirao u mrežu.

Srbija je čitavo prvo poluvrijeme bila konkretnija momčad i stvorila više prilika (dvije najbolje propustio je Kolarov), zbog čega su brazilski navijači glasno negodovali. Brazil je u toj dionici zaprijetio tek jednom, i to u situaciji u kojoj se Neymar nalazio u zaleđu.

Rezultat je na kraju mogao biti drugačiji, budući da je srpski veznjak Miloš Jojić u 71. minuti nakon centaršuta Kolarova glavom pogodio vratnicu, a Brazilcima je tri minute kasnije nepravedno poništen pogodak Hulka. Nakon što je napadača Zenita milimetarski preciznom dijagonalom uposlio Fernandinho, linijski sudac „izmislio“ je zaleđe iako je posljednji srpski branič bio barem metar bliže golu od Hulka.

Jedno je sigurno – Luiza Felipea Scolarija u sljedećim danima očito čeka još puno posla, a hrvatski navijači nadaju se da do velikog spektakla u četvrtak neće ispraviti sve nedostatke u igri.

Brazil – Srbija 1:0