Bready šokirao BiH, Džeko vratio nadu pred uzvrat u Dublinu

BiH vs Republika Irska: 1:1 (0:0)

Edin Džeko/Getty Images

Nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine te Republike Irske remizirale su u okviru prvog susreta dodatnih kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Utakmica u Zenici je završila rezultatom 1:1, a pravdu na susretu je dijelio Nijemac Felix Brych.

U prvom poluvremenu domaća reprezentacija Bosne i Hercegovine je imala terensku inicijativu, no osim nekoliko poluprilika nisu učinili skoro ništa. U drugom poluvremenu magla je stvarala ogromne probleme, kako igračima tako i gledateljima.

U 60. minuti najveću priliku za domaćina imao je Senad Lulić, koji se našao jedan na jedan s vratarom Randolphom, no čuvar mreže gostiju je izašao kao pobjednik. U 82. minuti, iz jedine prave prigode, Irska dolazi u vodstvo preko Breadyja.

Bio je to hladan tuš za prepun stadion Bilino polje, no igrači su se brzo oporavili od šoka . U 86. minuti kapetan Bosne i Hercegovine Edin Džeko se najbolje snalazi u kaznenom prostoru i pogađa za konačan rezultat. Uzvratni susret se igra u ponedjeljak u Dublinu.