Briljantni Nikola Kalinić odveo Fiorentinu do pobjede na San Siru

Fiorentina se pobjedom nad Interom izjednačila s milanskim sastavom na čelu Serie A.

Kakva večer za hrvatskog napadača Nikolu Kalinića na San Siru. U derbiju šestog kola Serie A između Intera i Fiorentine odigranog u Milanu na terenu je postojalo samo jedno ime, ono Nikole Kalinića koji je hat-tricku dodao iznuđeni jedanaesterac i crveni karton Mirande.

U pobjedi Fiorentine od visokih 1:4 važnu je ulogu odigrao još jedan Hrvat, Milan Badelj koji je također odigrao cijeli susret u sastavu Viola. No vratimo se na početak dvoboja, točnije u četvrtu minutu kada je Kalinić izborio najstrožu kaznu koju je sigurno realizirao Slovenac Josip Iličić.

Već u 18. minuti Kalinić je udvostručio vodstvo svoje momčadi u koprodukciji s Iličićem nakon čijega se udarca odlično snašao bivši napadač Dnjipra poentiravši za šok i nevjericu domaćih navijača. Ukoliko su postojale ikakve sumnje u pobjedu Viola, one su otklonjene pet minuta kasnije nakon odličnog prodora Marcosa Alonsa na čiju asistenciju ponovno zabija, tko drugi nego, Nikola Kalinić.

U 31. minuti je proradila hrvatska veza iz Firence. Milan Badelj je odličnom loptom u kontru poslao Kalinića kojega kao zadnji igrač obrane ruši Miranda i zasluženo mu je pokazan crveni karton i raniji odlazak u svlačionicu.

Vodstvo Fiorentine u 60. minuti je smanjio Icardi, no Kalinić do kraja susreta još jednom pogađa suparničku mrežu na asistenciju Iličića čime je upotpunio svoj prvi hat-trick u ljubičastom dresu. Za crno-plave iz Milana je Ivan Perišić odigrao 64. minute, dok je Marcelo Brozović ušao u 78. minuti, no spomenuti dvojac se uklopio u sivilo svoje momčadi koja sada ima isti broj bodova kao i Fiorentina, ali je zbog lošije gol razlike na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s 15 bodova.

Nakon dvoboja je junak Fiorentine pod dojmom velike pobjede izjavio: “Ovo je najbolja utakmica moje karijere, međutim nadam se da neće biti i posljednja jer imamo odlilčnu ekipu koja je sposobna za veliki rezultat”

REZULTATI (Serie A, šesto kolo):
Inter – Fiorentina 1-4 (Icardi 60 / Iličić 4, KALINIĆ 18, 23, 77)
Genoa – Milan 1-0 (Džemaili 10)
Bologna – Udinese 1-2 (Mounier 31 / Badu 61, Zapata 85)
Sassuolo – Chievo 1-1 (Defrel 3 / Paloschi 24)
Torino – Palermo 2-1 (Lopez 45, Benassi 48 / Gonzalez 71)
Verona – Lazio 1-2 (Helander 33 / Biglia 63-11m, Parolo 86)

U subotu:
Napoli – Juventus 2-1 (Insigne 26, Higuain 62 / Lemina 63)
Roma – Carpi 5-1 (Manolas 24, Pjanić 28, Gervinho 31, Salah 51, Digne 68 / Borriello 34)