Bring kup: Hrvatska uvjerljivo izgubila od Francuske i zauzela treće mjesto

Treće kolo: Francuska - Hrvatska 29:24. Hrvatska rukometna reprezentacija na Bring kupu zauzela je treće mjesto uz pobjedu i dva poraza

Zlatna liga, 3. kolo

FRANCUSKA – HRVATSKA 29:24

Telenor Arena. Gledatelja: 1.400.

FRANCUSKA: Dumoulin, Gerard, Pardin, Fernandez 3 (1), Barachet, Anic 1, Narcisse 3, Joli 4 (1), Nyokas 2, Honrubia 1, N. Karabatić. 6, Mahe, Grebille 3, N’Guessan, Accambray, Sorhaindo 4, Gigou 1 (1), L. Karabatić, Agfour, Porte 1.

HRVATSKA: Alilović, Losert, Duvnjak 8, Lacković, Kopljar 2, Vori 1, Gojun 2, Horvat 2, Vuković, Šprem, Bičanić 4, Buntić 2, Štrlek 1, Čupić 2 (1), Musa.

Sedmerci: Francuska 3 (3), Hrvatska 1 (1). Isključenja: Francuska 4, Hrvatska 6 minuta.

Hrvatska rukometna reprezentacija porazom protiv Francuske zaključila je nastup na Bring kupu odnosno turniru Zlatne lige na kojem je zauzela treće mjesto uz pobjedu i dva poraza.

Izabranici Slavka Goluže nisu se proslavili u ogledu protiv Francuza koji su na otvaranju već pokazali da će kontrolirati utakmicu (3:0). Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najgorih izdanja hrvatskih rukometaša proteklih godina. Da na golu nije stajao solidni Mirko Alilović, prednost od šest pogodaka bila bi puno veća.

Sve što je Slavko Goluža pokušavao nije dalo rezultata, Francuzi su u 27. minuti imali prednost 13:4! Hrvatska je bolje odigrala drugo poluvrijeme, ali Francuzi su u prvom dijelu stekli takvu prednost koju objektivno nije bilo moguće nadoknaditi.