Bronca Lucije Zaninović na Australian Openu

Trećim mjestom na turniru Lucija je osvojila 7,2 boda u rankingu za odlazak na Olimpijske igre.

Lucija Zaninović/Foto: Gettyimages

Hrvatska reprezentativka u taekwondou Lucija Zaninović osvojila je treće mjesto u kategoriji do 49 kilograma na Australian Openu. Bio je to turnir G2 kategorije te je Lucija uz brončanu medalju osvojila i 7,2 boda na ranking listi za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Janeiru.

Do trećeg mjesta naša je predstavnica stigla pobjedama protiv Tajvanke Huai Hsuan Huang 3:2 i Ruskinje Svetlane Igumenove 13:3, a u polufinalu poražena je od bivše svjetske prvakinje Chanatip Sonkham iz Tajlanda.

Na istom je turniru nastupila i Lucijina sestra blizanka Ana te je u kategoriji do 53 kilograma osvojila 5. mjesto i 4,32 boda. U prvom kolu kategorije do 53 kilograma slavila je protiv Therese Tone 13:1 iz Papue Nove Gvineje, da bi u drugom kolu izgubila od Kineskinje Tian Rui Zhan rezultatom 4:8.

Sljedeći nastup sestre Zaninović imat će u korejskom gradu Gwangjuu na Univerzijadi.