Brooklyn konačno slavio, Pacersi poraženi od prvaka

Bojan Bogdanović sinoć je bio skroman u pobjedi svoje momčadi, a Damjan Rudež iskoristio je pruženu priliku, ali nažalost, Pacersi su poraženi.

Bojan Bogdanović/Getty Images

Hrvatski reprezentativci u NBA ligi, Bojan Bogdanović i Damjan Rudež imali su sinoć polovični uspjeh.

Brooklyn Netsi nakon šest poraza u nizu konačno su slavili. Bili su bolji od najlošije momčadi lige Philadelphiae koji do sada nisu upisali niti jednu pobjedu. Možda i najbolju priliku propustili su sinoć kada su utakmicu držali u egalu do samoga kraja. Iskusniji Netsi na koncu su slavili rezultatom 91:99.

Bojan Bogdanović bio je skroman. Za 26 minuta ubacio je šest poena uz skok i asistenciju. Najefikasniji su bili Joe Johnson s 21 poenom i Brook Lopez s 19. U budućoj momčadi Darija Šarića Wroten i McDaniels ubacili su 18.

Indiana Pacersi, za razliku od Brooklyna, pognute glave napustili su parket. Unatoč velikim problemima s ozljedama igraju iznad očekivanja, ali protiv aktualnih prvaka nisu mogli. San Antonio Spursi polagano hvataju zalet i ponovno se pretvaraju u prvog favorita lige. U najkošarkaškijem gradu u SAD-u, u Indianapolisu, slavili su 100:106.

Glavni motor momčadi ovog puta bio je vječni Argentinac Manu Ginobili s 28 poena za 26 minuta, a budući superstar Kawhi Leonard ubacio je 21 (13 skokova), isto kao i Tony Parker. Za domaćine Rodney Stuckey zabio je 22. Damjan Rudež odlično je iskoristio 18 minuta na terenu ubacivši osam poena (2 trice).