Brooklyn ponovno tijesno poražen, Bogdanović solidan

Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 96:91 (29:24, 21:23. 25:20, 21:24)

Mirza Teletović i Bojan Bogdanović/Getty Images

Atlanta je teškom mukom stigla do druge pobjede u doigravanju protiv Brooklyna. Slično kao i zadnji put, do pobjede su došli na samom kraju. Konačni rezultat glasi 96:91.

Atlanta je bolje otvorila susret, ali nakon prvih izmjena i ulaska Jarretta Jacka, Netsi su zaigrali odlično. Poveli su šest razlike i u tom trenutku se činilo da je na pomolu veliko iznenađenje. Ipak, susret niti iz bliza još nije bio gotov, a Hawksi do poluvremena vraćaju vodu na svoj mlin i na veliki predah odlaze s 50:47. U nastavku domaćin je imao inicijativu, ali nije mogao prelomiti susret. Na samom kraju Bogdanovićeva momčad se tricama približila na samo minus jedan u nekoliko navrata, ali do vodstva nisu došli.

Bojan Bogdanović nakon dugo vremena susret je započeo u petorci i igrao je 34 minute. Ubacio je osam poena (3/9), čemu je nadodao tri skoka i dvije asistencije. Jack je bio najefikasniji kod gostiju s 23, a Brook Lopez nadodao je 20. Pobjednike je predvodio Paul Milsap s 19, a Kyle Korver zabio je 17. Svakako treba nadodati da se nakon preboljene plućne embolije u momčad Netsa vratio kapetan BiH reprezentacije Mirza Teletović.

Sljedeći susret se igra u New Yorku 25. travnja, a u drugi krug ide ona momčad koja prva skupi četiri pobjede.