Hrvatska upisala treću pobjedu zaredom.

Brozović riješio Island!

Hrvatska na praznom Maksimiru pobijedila Island dvama pogocima Marcela Brozovića i ostala na vrhu ljestvice.

Na praznom Maksimiru snage su odmjerili Hrvatska i Island. Island odavno više nije liliputanac u nogometu što su dokazali kvalificiranjem na zadnjem Europskom prvenstvu u Francuskoj gdje su iznenadili nogometnu Europu plasmanom u četvrtfinale. Hrvatska je oprezno ušla u susret u formaciji 4-2-3-1. Nagađalo se da bi Luka Modrić mogao započeti utakmicu od prve minute, ali ipak je ostao na klupi. Također, bilo je upitno do samog početka susreta tko će popuniti mjesto lijevog bočnog igrača. Dvojba se vodila između Marina Leovca i Josipa Pivarića, a na kraju se izbornik Ante Čačić odlučio za potonjeg.

Island se nije došao braniti, dapače, opasniji su bili na samom početku utakmice. U 11. minuti Islanđani su opasno zaprijetili. Sa 16 metara je udarac isprobao Johann Gudmundsson, ali bezuspješno. Već u sljedećem napadu Island je mogao povesti. Dobru priliku nije pretvorio u pogodak napadač Islanda Jon Bodvarsson kada je pucao pored stative. Hrvatska je povela iz prve prave prilike. Dupli pas je Marcelo Brozović odigrao s Ivanom Rakitićem i lijevom nogom odlično plasirao loptu malo izvan šestnaesterca u mrežu Islanda. U 32. minuti dogodila se jedna sumnjiva situacija. Naime, igrač Islanda Elmar Bjarnason, koji je imao već žuti karton, radi dosta opasan prekršaj, ali ne dobiva crveni karton. Ivan Perišić u 34. minuti zamalo povećava vodstvo Hrvatske kada je njegov udarac prošao pokraj vratnice. U 35. minuti nova sumnjiva situacija. Igrač Islanda je u svom šestnaestercu igrao rukom, ali sudac nije dosudio najstrožu kaznu za Hrvatsku. Do kraja poluvremena dogodile su se dvije opasne prilike na obje strane. Prvo je u 41. minuti vratar Hannes Halldorsson odlično obranio pokušaj Perišića iz blizine, da bi u sljedećem napadu Island zamalo izjednačio. Opasan pokušaj Bjarnasona obranio je večeras odlični Danijel Subašić.

Na početku drugog poluvremena Modrić je ušao u igru umjesto Matea Kovačića. U 62. minuti Island propušta priliku utakmice. Bodvarson dolazi do prilike iz koje se teško promašuje, ali na našu sreću, on uspijeva promašiti okvir gola s par metara udaljenosti. Nakon te prilike Hrvatska preuzima kontrolu igre i bilježi nekoliko opasnih prilika pred islandskim vratima. U 69. minuti Modrić opasno prijeti, ali golman Islanda je siguran. Odmah potom Perišić slabo puca glavom u ruke gostujućeg vratara. Hrvatska je nastavila s napadima i zasluženo došla do drugog zgoditka. Strijelac je ponovo bio Marcelo Brozović. Pokupio je loptu s centra, sjurio se prema šestnaestercu i odlično zabio udarcem u donji desni kut. U 93. minuti glupost radi Ivan Perišić. Zbog grubog starta dobiva izravni crveni karton i neće ga biti na sljedećoj utakmici koju Hrvatska igra protiv Ukrajine 24. ožujka 2017.

U drugoj utakmici Turska je na domaćem terenu pobijedila Kosovo s 2:0, a utakmica između Ukrajine i Finske je na rasporedu večeras u 20:45.