Bugari zaustavili Talijane, Hrvatska vodeća u skupini!

Bugari su pred svojim navijačima uspjeli uzeti bod protiv Italije te je tako na prvo mjesto skupine H izbila Hrvatska...

Eder/Foto: Gettyimages

Talijanska nogometna reprezentacija uspjela je i 45. put u nizu ostati neporažena u kvalifikacijama za neko prvenstvo, no bit će im to slaba utjeha s obzirom na činjenicu da su im Bugari oteli bod i tako na prvo mjesto skupine pogurali Hrvatsku.

Krenulo je fantastično, Italija je slavila već u 5. minuti – Jordan Minev nije se dobro snašao i u najboljoj namjeri ‘očistio’ loptu u – vlastitu mrežu. No, prednost domaćeg terena i navijačku euforiju Bugari su iskoristili već u 12. minuti i rezultat je ponovno bio u egalu.

Lijep je pogodak postigao Ivelin Popov, neobranjivo naciljavši donji lijevi kut Sirigueva gola – vratar PSG-a mogao je samo bespomoćno ispratiti let lopte u mrežu. Na krilima brzog izjednačenja domaći su krenuli još konkretnije prema talijanskim vratima, a napori su se isplatili u 18. minuti – između dvojice gostujućih braniča najbolje se snašao Micanski te pogodio za 2:1.

Do kraja su utakmice nešto bolji ipak bili Talijani, no prave su se prigode mogle nabrojati na prste jedne ruke. Bugari su uglavnom prijetili preko raspoloženog Popova, a konačan je rezultat u 84. minuti postavio Eder.

Vrh skupine H sada drže – kockasti s osvojenih 13 bodova; Italija ima dva poena manje na drugom mjestu, dok je Norveška treća s devet bodova.