Bundesliga: Ante Rebić strijelac u pobjedi Eintrachta

Iz 30. kola Bundeslige izdvajamo pobjedu Eintrachta koji je na domaćem terenu slavio 3:1 u utakmici protiv Augsburga, a strijelac trećeg gola za ekipu bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača je bio Ante Rebić.

Augsburg je već u 9. minuti šokirao Commerzbank Arenu golom Nizozemca Gouweleeuwa, a novi gol se u Frankfurtu čekao sve do 78. minute kada rezultat izjednačuje Marco Fabian. U samo deset minuta Kovačeva ekipa potpuno preokreće susret, te novim golom Fabiana dolazi u vodstvo, da bi u 90. minuti pobjedu Eintrachta potvrdio Ante Rebić. Ovo je bitna pobjeda za Kovača budući da je zadržala Eintracht u šansi da pri kraju prvenstva uhvate završne pozicije za europska mjesta.

Najveće iznenađenje subotnjih utakmica je svakako novi remi Bayerna, koji je očito još uvijek pod dojmom ispadanja iz Lige prvaka. Momčad Carla Ancelottija je na domaćem terenu odigrala 2:2 s Mainzom kojem prijeti ispadanje. Bavarce je već u 3. minuti načeo Bojan Krkić, no ubrzo stvari na početak vraća Arjen Robben, golom u 16. minuti. Novi šok za Bayern stiže u 40. minuti kada je Brosinski precizan iz penala, a bod Bayernu donosi Thiago Alcantara. Pritom je bitno naglasiti kako Bayern ovim remijem nije kompromitirao šanse za naslov, budući da drugoplasirani Leipzig zaostaje 9 bodova, ali ima i utakmicu manje.

Bundesliga 30. kolo, rezultati (22.04):

Bayern – Mainz 2:2 (Robben 16′, T.Alcantara 73’/Bojan 3′, Brosinski 40′ P)

Hertha – Wolfsburg 1:0 (Ibišević 59′)

HSV – Darmstad 1:2 (Holland 90+3′ OG/Sulu 51′, Platte 53′)

Ingolstad – Werder 2:4 (Lezcano 32′, Gross 62′ P/Kruse 45′ P, 81′, 87′, 90+4′)

Eintracht – Augsburg 3:1 (Fabian 78′, 87′, Rebić 90+1’/Gouweleeuw 9′)

Borussia M’Gladbach – Borussia Dortmund 2:3 (Stindl 43′, Schmelzer 48′ OG/Reus 10′ P, Aubameyang 59′, Guerreiro 87′)