Bundesliga: Badelj sa HSV-om tone prema Drugoj ligi, Perišić i Olić nastupili

Rezultati 19. kola: Schalke - Wolfsburg 2:1, Bayer - Stuttgart 2:1, Hoffenheim - Hamburg 3:0, Mainz - Freiburg 2:0, Augsburg - Werder 3:1

Milan Badelj/Getty Images

U prvih pet subotnjih utakmica 19. kola u svim su dvobojima slavili domaćini. HSV Milana Badelja sve doblje tone prema njemačkoj drugoj ligi. Posljednji posrtaj momčad iz Hamburga doživjela je na gostovanju kod Hoffenheima u okviru 24. kola Bundeslige. Domaćin je slavio sa sigurnih 3:0. Badelj je u redovima anemičnih gostiju odigrao svih 90 minuta, zaradivši u 42. minuti javnu opomenu.

wolfsburg u kojem nastupaju Ivica Olić i Ivan Perišić također je izgubio u 19. kolu. Vukovi su stradali na gostovanju kod Schalkea (2:1). Olić je igrao do 60. minuti, dok je Perišić odradio cijeli susret. Hrvatski vratar Dario Krešić nije nastupio za Mainz, koji je kod kuće slavio protiv Freiburga 2:0.

Rezultati 19. kola: Schalke – Wolfsburg 2:1 (Felipe Santana 9, Boateng 81 / Arnold 65), Bayer – Stuttgart 2:1 (Kießling 26, Derdiyok 84 / Leitner 12), Hoffenheim – Hamburg 3:0 (Firmino 4, Süle 44, Beck 61), Mainz – Freiburg 2:0 (Joo-Ho Park 24, Ja-Cheol Koo 86), Augsburg – Werder 3:1 (Werner 11, Altintop 49, Hahn 55 / Callsen-Bracker 3-ag)

Poredak: Bayern 50, Bayer 40, Borussia (D) 36, Schalke 34, Borussia (M) 33…