Bundesliga: Bayern i Leipzig uvjerljivi, Kovačevom Frankfurtu samo bod

Danas je odigrano šest utakmica 26. kola njemačkog prvenstva, a vidjeli smo pregršt golova, crvenih kartona i domaćih pobjeda.

Bayern polako ali sigurno grabi prema novom naslovu, na domaćem terenu su sa čak 6:0 deklasirali Augsburg. Poveli su Bavarci već u 17. minuti. Thiago je savršeno uposlio Lewandowskog, koji zabija za 1:0. U 36. minuti Poljak je upisao i asistenciju, a Muller povisio na 2:0. U nastavku Ribery u 55. minuti dodaje za Lewandowskog, koji ponovno sjajno izbjegava zaleđe i zabija za 3:0. Samo sedam minuta kasnije Poljak ponovno asistira, a Thiago povisuje na 4:0. Do svog hat-tricka Lewandowski je došao u 79. minuti nakon što je odbijenu loptu pospremio u mrežu, a konačnih 6:0 postavio je Muller samo minutu kasnije nakon centaršuta Boatenga.

Bayernov prvi pratitelj također je upisao veliku pobjedu. Leipzig je kod kuće sa 4:0 razbio momčad Darmstadta. Već u 12. minuti Keita je doveo domaćina u vodstvo sjajnim poluvolejom, a u nastavku je Leipzig riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 67. minuti Šveđanin Forsberg odličnim udarcem s 20 metara povisio na 2:0, a u 72. minuti Sirigu zbog prekršaja dobija izravni crveni karton. Leipzig je to brzo iskoristio i u 79. minuti Orban je glavom nakon kornera Forsberga zabio za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Keita svojim drugim golom, samo minutu kasnije. Ante Colak za goste je cijeli susret proveo na klupi.

Domaću pobjedu upisao je i HSV, koji je na Volksparkstadionu s 2:1 pobijedio Koln. U vodstvo su došli već u 13. minuti i to nakon što je Wood pronašao Mullera, koji kroz noge Horna zabija za 1:0. Samo 12 minuta kasnije Clemens je centrirao, a Miloš Jojić glavom izjednačio na 1:1. Ipak, pobjedu domaćinu u prvoj minuti sudačke nadoknade donosi Holtby nakon velike nesmotrenosti gostujuće obrane.

Jedinu gostujuću pobjedu danas je ostvario Werder, koji je s 5:2 pobijedio Freiburg. Golijadu je u 21. minuti započeo Kruse odličnim pogotkom s 20 metara u sami kut. U sudačkoj nadoknadi gosti povećavaju prednost preko Delaneyja, koji koristi centaršut Garcije i povećava na 2:0. Kruse je u nastavku upisao i asistenciju, a Delaney svojim drugim pogotkom glavom u 47. minuti povisio na 3:0. Petersen je u 64. minuti uspio smanjiti, no svega četiri minute kasnije Delaney je upisao i asistenciju, a Bartels petom zabio za 4.1. Ponovno su domaći uspjeli smanjiti, ovaj put lijepi pogodak u 77. minuti postigao je Grifo, no konačnih 5:2 svojim hat-trickom postavlja Delaney glavom nakon slobodnog udarca Kainza.

Schalke i Borussia Dortmund remizirali su na Veltins Areni 1:1. Goste je u vodstvo doveo Aubameyang u 53. minuti. Dembele je odličnom loptom pronašao Kagawu, koji izbjegava zaleđe i upošljava Gabonca, koji svojim 24. sezonskim golom dovodi Žuto-crne u vodstvo. Ipak, bod domaćinu donio je Kehrer nakon kornera Goretzke u 77. minuti.

Posljednja utakmica dana između Eintrachta i Borussije Monchengladbach završila je bez pogodaka, no i ona je bila sažeta. Momčad Nike Kovača ima razloga za žaljenjem, jer je Fabian u 78. minuti imao priliku iz kaznenog udarca donijeti svojoj momčadi sva tri boda, no Sommer je obranio njegov pokušaj. Ante Rebić igru je napustio u 68. minuti, a zamijenio ga je Haris Seferović, a gosti su susret završili i s desetoricom, nakon što je crveni karton pet minuta prije kraja dobio Strobl.

Bundesliga, 26. kolo:

Bayern Munchen 6:0 Augsburg (Lewandowski 17., 55., 79., Muller 36., 80., Thiago 62.)

Leipzig 4:0 Darmstadt (Keita 12., 80., Forsberg 67., Orban 79.)

HSV 2:1 Koln (Muller 13., Holtby 90+1. / 25. Jojić)

Freiburg 2:5 Werder (Petersen 64., Grifo 77. / 21. Kruse, 45+2., 47., 86. Delaney, 71. Bartels)

Schalke 1:1 Borussia Dortmund (Kehrer 77. / 53. Aubameyang)

Eintracht Frankfurt 0:0 Borussia Monchengladbach