Bundesliga: Bayern upisao pobjedu, Hoffenheim uvjerljiv protiv Leipziga

Njemački prvak Bayern je na Allianz Areni ugostio ekipu iz Hannovera i rezultatom 3:1 upisao nova tri boda.

U 14. kolu Bundeslige tri boda su upisali Hoffenheim, Bayern, Augsburg i Bremen. Bayer Leverkusen i Borrusia Dortmund podijelili su bodove.

Borrusia Dortmund gostovala je u Leverkusenu i odigrala neriješeno 1:1. Domaćini su poveli u 30. minuti pogotkom Kevina Vollanda, a od 41. minute igrali su s igračem manje kada je crveni karton dobio Wendell. U 73. minuti konačnih 1:1 postavio je Andriy Yarmolenko. Hrvatski nogometni reprezentativac Tin Jedvaj nije bio u sastavu domaćina zbog ozljede.

Hoffenheim je na domaćem terenu uvjerljivo svladao RB Leipzig. Prvi pogotak na utakmici postigao je u 13. minuti Nadiem Amiri, a u nastavku poluvremena više nije bilo pogodaka. Drugo poluvrijeme započelo je pogotkom Sergea Gnabryja u 52., a zatim i u 62. minuti. Od 65. minute je za Hoffenheim zaigrao i hrvatski napadač Andrej Kramarić. Nakon pokušaja Kramarića u 87. minuti, lopta se odbila u noge Marka Utha koji je pogodio donji desni kut i postavio konačan rezultat (4:0).

Na Weserstadionu u Bremenu momčad Stuttgarta nadigrana je od strane domaćina koji su rezultatom 1:0 upisali tri boda. Pogodak je postigao Max Kruse na samom kraju prvog poluvremena.  Za Stuttgart je od prve do posljednje minute igrao mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo. Momčad Bremena trenutno se nalazi na pretposljednjem mjestu na tablici s 9 bodova više od Kölna koji se smjestio na samom dnu poretka.

Njemački prvak Bayern je na Allianz Areni ugostio ekipu iz Hannovera i rezultatom 3:1 upisao nova tri boda. Bayern je poveo u 17. minuti. Pogodak je postigao Arturo Vidal na asistenciju Thomasa Müllera. Hannover je u 29. minuti imao priliku za izjednačenje, no vratar Bayerna, Sven Ulreich, obranio je jedanaesterac. Hannover je ipak uspio izjednačiti u 35. minuti pogotkom Benschopa. Prednost Bayernu je u 67. minuti susreta vratio Kingsley Coman. Konačan rezultat postavio je Robert Lewandowski, trenutno najbolji strijelac Bundeslige, u 87. minuti pogotkom s bijele točke.

Momčad Augsburga je rezultatom 1:3 svladala Mainz. Pogotke za Augsburg su postigli Gregoritsch u 22. minuti, a zatim dva puta Finnbogason (43′, 86′). Gerrit Holtmann zatresao je mrežu Augsburga u 85. minuti susreta.