Bundesliga: Bayern uvjerljiv, minimalne pobjede Schalkea, Stuttgarta i Augsburga

Pet utakmica četvrtog kola njemačke Bundeslige je iza nas, a vidjeli smo nekoliko interesantnih rezultata.

Bayern Munchen zadržao je drugo mjesto visokom, 4:0 pobjedom, protiv Mainza. Već u 11. minuti Kimmich je uposlio Mullera, koji zabija za 1:0, a Kimmich je do nove asistencije došao u 23. minuti. Ovaj put na pravom mjestu našao se Arjen Robben i lobom povisio na 2:0. U petoj minuti nastavka Muller je s desne strane prizemno centrirao, a Robert Lewandowski zabio za 3:0, da bi Kimmich došao do svog hat-tricka u asistencijama u 77. minuti, kada je centrirao, a Lewandowski postavio konačnih 4:0.

Schalke je nastavio u stopu pratiti Bavarce i s 2:1 u gostima pobijedio je Werder. Domaćin je poveo golom Sanea nakon kornera, no samo dvije minute kasnije Veljković je autogolom izjednačio. Pobjedu momčadi iz Gelsenkirchena donio je Leon Goretzka nakon kornera Caligiurija sedam minuta prije kraja.

2:1 pobjedu upisao je i Augsburg i to na gostovanju kod Kovačevog Eintrachta. Poveo je Augsburg pogotkom Maxa iz slobodnog udarca u 20. minuti, a isti igrač u 76. minuti je dodao do Caiubyja, koji je s 30 metara zabio eurogol za pobjedu. Tri minute kasnije Jović je nakon kornera de Guzmana samo uspio smanjiti na konačnih 2:1. Ante Rebić za Eintracht je igrao od 46. minute.

Red Bull Leipzig je nakon povijesnog boda u Ligi prvaka osvojio bod i u Bundesligi. Na domaćem terenu protiv Borussije Monchengladbach završilo je 2:2. U 17. minuti Bernardo je prizemno centrirao, a Timo Werner zabio za 1:0, no osam minuta kasnije Hazard je iz kaznenog udarca izjednačio. U 31. minuti Nabi Keita pronašao je Augustina, koji je izbjegao zaleđe i vratio vodstvo Leipzigu, no Lars Stindl pola sata kasnije nakon Zakarijeve lopte donio je bod gostima. Posljednjih sedam minuta domaćini su igrali s igračem manje jer je crveni karton dobio Keita.

Josip Brekalo u 67. minuti ušao je u igru za svoj Stuttgart, koji je s minimalnih 1:0 pobijedio Wolfsburg. Jedini gol djelo je Akola, koji je u 42. minuti zabio za pobjedu.

Bundesliga, četvrto kolo:

Bayern Munchen 4:0 Mainz (Muller 11., Robben 23., Lewandowski 50., 77.)

Werder Bremen 1:2 Schalke (Sane 20. / 22. – ag Veljković, 83. Goretzka)

Eintracht Frankfurt 1:2 Augsburg (Jović 79. / 20. Max, 76. Caiuby)

Red Bull Leipzig 2:2 Borussia Monchengladbach (Werner 17., Augustin 31. / 25. – 11m hazard, 61. Stindl)

Stuttgart 1:0 Wolfsburg (Akolo 42.)