Bundesliga: Bayern uvjerljiv protiv Borussije, Kramarić ponovno strijelac

U subotnjem programu 28. kola Bundeslige odigran je veliki derbi između Bayerna i Borussije Dortmund, a slavili su uvjerljivo Bavarci 4:1. Za Hoffenheim ponovno je strijelac bio Andrej Kramarić.

Danas je odigrano još šest susreta 28. kola njemačke Bundeslige, a dogodilo se nekoliko zanimljivih rezultata.

Derbi kola igrao se na Allianz Areni gdje je Bayern München ugostio ponajveće rivale posljednjih godina Borussiju Dortmund i uvjerljivo slavio 4:1. Sjajno je krenulo za domaće, poveli su već u četvrtoj minuti lijepim pogotkom Francka Riberyja. U destoj minuti već je 2:0, strijelac je Robert Lewandowski. Gosti su uspjeli smanjiti zaostatak u 20. minuti pogotkom lijevog beka Raphaela Guerreira koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora. Prednost od dva pogotka Bayern je vratio u čevrtoj minuti drugog dijela, strijelac je ovaj puta Arjen Robben. Konačan rezultat postavio je u 68. minuti pogotkom iz jedanaesterca Lewandowski. S ova dva pogotka Lewa je preskočio Aubameyanga koji danas nije bio strijelac na prvom mjestu ljestvice strijelaca s 26 pogodaka, jednim više od Gabonca.

Strijelac je zato ponovno bio naš Andrej Kramarić koji je u sjajnoj formi. Ipak, to njegovom Hoffenheimu nije bilo dovoljno da izbjegne poraz, HSV je na domaćem terenu slavio 2:1. Domaći su poveli pogotkom iz slobodnog udarca Aarona Hunta u 25. minuti. Deset mintua kasnije izjednačio je Kramarić sigurnom realizacijom kaznenog udarca. Konačan rezultat svoji drugim pogotkom postavio je Hunt u 75. minuti. Kramarić je odigrao cijeli susret, a osim pogotka imao je još jednu lijepu šansu u drugom dijelu, ali vratar ga je zaustavio.

Do pobjede je stigla senzacija sezone RB Leipzig, kod kuće su minimalnih 1:0 slavili protiv Bayer Leverkusena. Strijelac pogotka vrijednog sva tri boda bio je Yusuf Poulsen u trećoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela. U tim trenucima Leipzig je bio i s igračem manje jer je u 88. minuti isključen Willi Orban. Naš Tin Jedvaj ponovno je odradio cijeli susret na stoperskoj poziciji kod Apotekara.

Schalkeje uvjerljivo svladao Wolfsburg, završilo je također 4:1. Sve su zapravo riješili u prvom dijelu pogocima Guida Burgstallera u šestoj te Leona Goretzke u 23. minuti. Bivši igrač Vukova Daniel Caligiuri zabio je u 49. minuti za 3:0, a u 77. minuti Burgstaller svojim drugim golom postavlja i 4:0. Utješni pogodak za goste zabio je iz penala Mario Gomez u 79. minuti.

Efikasno je bilo i u Kölnu gdje je domaćin poražen od Borussije Mönchengladbach rezultatom 2:3. Poveli su gosti u 13. minuti pogotkom Janika Vestergaarda, a domaći izjednačili već pet minuta kasnije pogotkom Christiana Clemensa. Gosti ponovno vode u 55. minuti prekrasnim pogotkom Ibrahime Traorea, a za Köln ponovno izjednačuje Anthony Modeste svojim 23. golom sezone. Konačan rezultat u 80. minuti postavio je Lars Stindl.

Freiburg je kod kuće minimalnih 1:0 slavio protiv Mainza pogotkom Nilsa Petersena u 70. minuti. Zanimljivo, Petersen je ušao u igru samo minutu ranije.

Na tablici vodi Bayern sa 68 bodova, deset više od Leipziga. Hoffenheim je treći s 51 bodom dok drtmundska Borussia ima 50. Na začelju je Darmstadt s 15 bodova, deset manje od Ingolstadta i četranest od Augsburga.