Bundesliga: Bez pobjednika u nedjeljnim dvobojima

Sve nedjeljne utakmice završile neriješenim rezultatom uz pet dosuđenih i dva promašena jedanaesterca.

Današnjim utakmicama kompletirano je 9. kolo njemačke Bundeslige.

U posljednjem subotnjem dvoboju Bayern je u gostima kod Hamburga pobijedio s 0:1. Domaćini su od 38. minute igrali s igračem jer je izravni crveni karton dobio Gideon Jung. U drugom poluvremenu Hamburgu se bilo jako teško braniti te su primili pogodak u 52. minuti. Pobjednički pogodak za goste postigao je Corentin Tolisso. Ovom pobjedom Bayern se na vrhu izjednačio s Borussijom Dortmund.

U tri nedjeljne utakmice, ni jedna nije završila s pobjednikom, a suđeno je čak pet jedanaesteraca od kojih su dva bila promašena.

U susretu posljednjeg Kölna i pretposljednjeg Werdera iz Bremena nije bilo pogodaka. Köln je imao 18 udaraca na gol Werdera, dok su gosti zaprijetili 12 puta. Köln je ovim bodom došao do drugog boda, dok Werder ima tri više od domaćina.

Freiburg je ugostio Herthu te je bio puno bolji od gostiju, imali su čak 20 udaraca na gol, ali im to nije bilo dovoljno za osvajanje 3 boda. Prvo su poveli domaćini preko Haberera koji je siguran realizator jedanaesterca. U 77. minuti drugi jedanaesterac na utakmici kojeg Kalou promašuje. Samo četiri minute kasnije opet kazneni udarac za goste, ali ovog puta Kalou je bio precizan.

U susretu Wolfsburga i Hoffenheima također nije bilo pobjednika. U 11. minuti  domaćini su promašili kazneni udarac, a nesretnik je bio Maximilian Arnold. Hoffenheim dolazi u vodstvo iz jedanaesterca u 73. minuti preko Demirbaya. U sudačkoj nadoknadi domaćini dolaze do izjednačenja, a junak je bio obrambeni igrač Uduokhai.