Bundesliga: Borussia Dortmund slavila u derbiju kola

'Žuto-crni' pobjedom prestigli goste i skočili na 3. mjesto na tablici.

Najveći derbi 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva u Dortmundu odigrali su Borussia i Hoffenheim. Utakmica je završila rezultatom 2-1.

U prvom dijelu domaćini su bili bolji, no nisu uspjeli iskoristiti niti jednu stvorenu šansu. Kazna ih je stigla u 21. minuti kada su gosti iz Hoffenheima poveli pogotkom Utha. Tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku Borussia stiže do preokreta. Najprije u 63. minuti Aubameyang postiže pogodak iz jedanaesterca, a potom Pulišić u 89. minuti donosi momčadi iz Dortmunda važnu pobjedu.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić u igru je ušao u 63. minuti.

Borussia je treća sa 28 osvojenih bodova, dok je Hoffenheim sedmi s dva boda manje.