Bundesliga: Čolak dvostruki strijelac, asistencija Kramarića, poraz Nike Kovača

Danas je odigrano šest utakmica šestog kola njemačke Bundeslige, a aktivni su bili i hrvatski nogometaši.

Hrvatski napadač Antonio-Mirko Čolak s dva je pogotka donio remi svom Darmstadtu. Darmstadt je na domaćem terenu remizirao s Bremenom (2:2), a Čolak je bio strijelac oba pogotka za svoju ekipu. Darmstadt je poveo u 19. minuti kada je Čolak pogodio mrežu gostiju iz kaznenog udarca. Bremen je u drugom dijelu uspio preokrenuti, ali je bod svojoj ekipi donio Čolak novim golom u 73. minuti. Darmstadt se nakon šest kola nalazi na 14. mjestu s pet bodova.

Dobar je bio i Andrej Kramarić koji je danas ubilježio novu asistenciju. Njegov Hoffenheim slavio ja na gostovanju (1:2) protiv Ingolstadta, a Andrej je bio asistent za prvi gol na utakmici u 11. minuti.

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač  upisao je poraz proti Freiburga u utakmici šestog kola Bundeslige rezultatom 1:0. Frankfurt nakon šest kola ima 10 bodova i nalazi se na devetoj poziciji, ali samo ga tri boda dijele od drugog mjesta.

HSV je pod vodstvom novog trenera upisao novi poraz, ovog puta bolja je bila drugoplasirana Hertha rezultatom 2:0. Posljednjih 20 minuta odigrao je Alen Halilović. Leverkusen je svladao dortmundsku Borussiu rezultatom 2:0, a Tin Jedvaj opet nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu.