[VIDEO] Eintracht do pobjede u sudačkoj nadoknadi, Aubameyang se osramotio panenkom

U sedmom kolu Bundeslige Kovačev Eintracht stigao je do treće pobjede u prvenstvu. Poveli su domaćini drugim pogotkom u prvenstvu Ante Rebića u 42. minuti. Izjednačio je Stuttgart nakon kornera u 61. minuti, a strijelac je bio Terodde. Od 64. minute Eintracht igra s igračem manje nakon što je Fallete dobio izravni crveni karton. Ali ni igrač manje ih nije spriječio u naumu da pobjede, a pobjedonosni pogodak za tri boda i 2:1 pobjedu postigao je Haller prekrasnim škaricama u posljednjim trenucima utakmice. Josip Brekalo igrao je od 61. minute.

Borussia Dortmund je s 2:1 slavila na gostovanju kod Augsburga, a pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da Aubameyang nije promašio kazneni udarac deset minuta prije kraja susreta. Povela je Borussia u četvrtoj minuti igre pogotkom Yarmolenka, a izjednačio je Caiuby u 11. minuti. Pitanje pobjednika je riješeno već u 23. minuti kada je konačnih 2:1 postavio Kagawa. Pierre-Emerick Aubameyang je mogao potvrditi pobjedu u 80. minuti ali je loše izveo kazneni udarac. Pokušao je zabiti u stilu Panenke, ali je Augsburgov golman Marwin Hitz jednostavno ostao stajati na sredini i uhvatio je loptu.

Wolfsburg još jedanput nije uspio doći do pobjede. Ovaj put na njihovom terenu podijelili su bodove s Mainzom. U 55. minuti domaćine u vodstvo dovodi Guilavogui nakon asistencije Didavija. Pogotkom Mutoa, Mainz dolazi do izjednačenja. U 92. minuti igrač Wolfsburga N’Tep dobiva crveni karton. Ovo je već četvrti remi domaćih u sedam kola te se nalaze na 12. mjestu, dok su gosti za istim brojem bodova na 13. mjestu.

Borussia Monchengladbach pogocima Gintera i Hazarda pobijedila je goste iz Hannovera rezultatom 2:1. Za goste je pogodak postigao Martin Harnik.