Bundesliga: Golijade u Augsburgu i Mainzu

Bilo je vrlo zanimljivo u večerašnjim utakmicama 27. kola Bundeslige, vidjeli smo dvije lijepe golijade, a četiri od pet utakmica završilo je s jednim pogotkom razlike.

Danas je odigrano još pet utakmica 27. kola Bundeslige, a bilo je mnogo neizvjesnije nego jučer, tek jedna utakmica završila je s više od jednog pogotka razlike.

Najiščekivaniji dvoboj srijede bilo je gostovanje drugoplasiranog Leipziga kod Mainza jer su obje ekipe tražile važne bodove. Na kraju su gosti slavili rezultatom 2:3. Zanimljivo, svi pogoci pali su u drugom dijelu nakon vrlo slabog prvog. Poveli su gosti u 48. minuti pogotkom Marcela Sabitzera, a već četiri minute kasnije vodstvo je povećao sjajni Timo Werner. Mainz je smanjio u 69. minuti pogotkom Jaira Samperia iz jedanaesterca, a četiri minute kasnije Cordoba je pogodio stativu. Novo vodstvo od dva razlike Leipzigu je donio Naby Keita u 81. minuti da bi konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Yoshinori Muto. Spomenimo i da je u 89. minuti Mainzov Gbamin dobio izravan crveni karton.

Istim rezultatom završio je i derbi začelja u kojem je Augsburg ugostio Ingolstadt. Tamo su gosti već nakon pvog poluvremena imali 0:2 pogocima Sonnyja Kittela u 24. te Almoga Cohena u 35. minuti. U 67. minuti Cohen je postavio 0:3 i činilo se kako je sve gotovo. U posljednjih 15 minuta domaći su uspjeli opasno zaprijetiti, ali postigli su nedovoljna dva pogotka. U 76. minuti strijelac je iz penala bio Paul Verhaegh, a u 81. minuti konačnih 2:3 postavio je Halil Altintop.

Bayer Leverkusen bez većih problema slavio je kod fenjeraša Darmstadta rezultatom 0:2. Strijelci su bili u 15. minuti Julian Brandt te u 56. minuti Kevin Volland za laganu pobjedu protiv momčadi koja tone bez posustajanja. Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta na stoperskoj poziciji kod Apotekara i zaradio žuti karton dok je Antonio-Mirko Čolak ostao na klupi domaćih.

Borussia Monchengladbach upisala je minimalnu pobjedu rotiv Herthe 1:0 pogotkom Laszla Benesa u 16. minuti. Istim rezultatom, ali u gostima je slavio Freiburg kod Wolfsburga, njihov jedini strijelac bio je Florian Niederlachner u 78. minuti.