Bundesliga: Ingolstadt preokretom slavio u derbiju začelja

U posljednjim susretima 28. kola Bundeslige do pobjeda su stigli Hertha te Ingolstadt u sjajnom derbiju začelja protiv Darmstadta gdje su gledatelji vidjeli čak pet pogodaka i dva crvena kartona.

Odigrana su i posljednja dva susreta 28. kola njemačke Bundeslige, a bilo je vrlo zanimljivo, posebno u derbiju začelja.

U tom susretu pretposljednji Ingolstadt ugostio je posljednjeplasirani Darmstadt te u čvrstoj utakmici slavio 3:2 uz po crveni karton na svakoj strani. Do vodstva su prvi stigli domaći u 19. minuti pogotkom Pascala Grossa. Preokret je gostima donio Mario Vrančić koji je zabio u 33. minuti, a zatim i šest minuta kasnije realizirao najstrožu kaznu. Tada se činilo kako bi najlošija momčad lige mogla do pobjede, ali domaći stižu do pobjede u drugom dijelu. U 68. minuti izjednačio je Almog Cohen, a konačan rezultat postavio Markus Suttneru 72. minuti. Do crvenih kartona je došlo u 87. minuti kada je Bregerie grubo startao na našeg Antonija-Mirka Čolaka te zaradio izravno isključenje dok je naš potencijalni reprezentativac zbog nesportskog ponašanja zaradio drugi žuti. Do tada je odigrao cijeli susret te bio dosta dobar.

U ranijem susretu Hertha je sigurno kod kuće slavila protiv Augsburga, završilo je 2:0. Sve su riješili u prvom dijelu, u 12. minuti u vodstvo ih je doveo John Brooks, a u 37. pobjedu potrvdio Valentin Stocker.

Na ljestvici naravno vodi Bayern sa 68 bodova, deset više od Leipziga i 17 više od Hoffenheima. Na začelju je Darmstadt s 15 bodova i bez realnih šansi za ostanak. Ingolstadt je ovom pobjedom sitgao na 28 bodova, samo bod manje od Augsburga i Mainza.