Bundesliga: Perišić i Iličević strijelci, Mandžukić bez naslova najboljeg strijelca

Wolfsburg - Borussia (M) 3:1. Hrvatski je veznjak u 68. minuti utakmice zabio za 2:1, pospremivši glavom loptu u mrežu nakon što je gostujući vratar Ter Stagen iz blizine obranio pokušaj Ivice Olića

BUNDESLIGA – 34. kolo

WOLFSBURG – BORUSSIA (M) 3:1

Volkswagen Arena. Gledatelja: 30.000

Strijelci: 1:0 De Bruyne (30), 1:1 Kramer (64), 2:1 Perišić (68), 3:1 Knoche (81)

WOLFSBURG: Benaglio, Naldo, Rodriguez, Knoche, Luiz Gustavo, Perišić (85 Polak), Vieirinha (69 Caligiuri), Träsch, De Bruyne, Arnold, Olić

BORUSSIA (M): Ter Stegen, Stranzl, Jantschke, Domínguez (46 Wendt), Arango (73 Hrgota), Raffael, Nordtveit (70 Xhaka), Herrmann, Korb, Kramer, Kruse

Ivan Perišić upisao se među strijelce u pobjedi Wolfsburga protiv Borussije Mönchengladbach u posljednjem ovosezonskom kolu Bundeslige. Hrvatski je veznjak u 68. minuti utakmice zabio za 2:1, pospremivši glavom loptu u mrežu nakon što je gostujući vratar Ter Stagen iz blizine obranio pokušaj Ivice Olića.

Vukovi su unatoč pobjedi ostali bez Lige prvaka budući da je Bayer iz Leverkusena kod kuće pobijedio Werder i tako ostao na četvrtom mjestu. Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za domaćine dok je Perišić zamijenjen pet minuta prije kraja.

A akciji je bio i Mario Mandžukić koji je u pobjedi Bayerna nad Stuttgartom (1:0) ostao bez naslova najboljeg strijelca Bundeslige. Hrvatski je napadač ostao bez gola i tako ostao na 18 golova što je iskoristio Robert Lewadowski i s dva gola u 4:0 pobjedi Borussije Dortmund kod Herthe pobjegao na 20 golova.

Strijelac je bio i Ivo Iličević koji je zabio drugi gol za HSV u porazu na gostovanju kod Mainza (2:3). Momčad iz Hamburga ide u doigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu.